Co jeszcze z whisky?

Co jeszcze z whisky?

Podobno na słowo "whisky" wielu z nas od razu się uśmiecha. Producenci z innych branży niż "alkohole mocne" potrafią to wykorzystać. Co spodoba się fanom whisky, whiskey lub bourbona?
10.12.2015

1. Pachnący tweed

Słynny producent tweedu Harris Tweed nawiązał współpracę z producentem whisky, by wyprodukować “inteligentną tkaninę”. Zawarte w niej mikrokapsułki z aromatem powodują, że tkanina przez długi czas będzie miała zapach whisky. To dobre usprawiedliwienie dla żony, gdy nieopacznie skoczyło się po pracy “na jednego”.  

2. Zapach do samochodu Etonner

W ładnym flakonie. Producent nawet zadbał, by kolor był taki sam, jak prawdziwej whisky. Plus? Zapach jest bardzo trwały. Minus? Gdy zatrzyma cię policja, możesz być pewny, że będziesz dmuchał w balonik.

3. Świeczka Phaedon Pure Malt

To hit prezentowy - jeszcze takiej nie dostałeś? Twoja partnerka chyba słabo się stara. Wytrawni testerzy twierdzą, że “obwąchiwanie” whisky może trwać nawet kilka minut, po których ewentualnie możemy sobie pozwolić na mały łyczek. Ta świeczka rozwiązuje nasz problem - pachnieć będzie cały czas, a my możemy skupić się na konsumpcji trunku.

4. Sos BBQ Jack Daniels

Sos powstały na bazie whisky, zalecany do dań z grilla, odnajdzie się także w roli marynaty. Naszym zdaniem to trochę prezent z cyklu: każdy chciałby dostać, ale po jednym użyciu trafi gdzieś pewnie w czeluścia szafy (w tym przypadku czeluścia lodówki).

5. Buty New Balance M1500

New Balance wydało specjalne tajemnicze pudełko o nazwie Gentlemans Choice, w którym oprócz skórzanych butów znalazły się też skarpetki nawiązujące kolorem do szkockiego tweedu i whisky Gentlemans Jack. Kolorystyka butów utrzymana jest w kolorystyce butelki.

 

6. Słuchawki Grado

Całkiem przyzwoite jeśli mówimy o technologii, doskonałe, jeśli mówimy o designie. Cenę pewnie ustalali w oparciu o ten drugi czynnik. Grado nawiązały współpracę z whisky Bushmills. Drewno, którego użyto w konstrukcji nauszników to recyklingowana beczka z irlandzkiej destylarni.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie