Jest to Gucci, czyli Melania Trump wita polską parę prezydencką
Fot: Starstock

Jest to Gucci, czyli Melania Trump wita polską parę prezydencką

Żona prezydenta USA pokazała, że dla okazania szacunku głowie naszego państwa może znieść naprawdę wiele.
20.09.2018

Choć zazwyczaj zajmujemy się męskim stylem, to oczywiście zerkamy również na zmiany, wpadki i olśnienia w modzie kobiecej. A stylizacje osoby tak charakterystycznej i wpływowej jak Melania Trump nigdy nie ujdą naszej uwadze – pisaliśmy już m.in. o słynnej kurtce z ekstrawaganckim przesłaniem społecznym, a także śledziliśmy rekordy, jeśli chodzi o cenę ubrań noszonych przez pierwszą damę USA (jak kurtka 3D od Dolce & Gabbana, warta ponad 50 tysięcy dolarów).
Czytaj też: Dlaczego nowa kampania Nike rozwścieczyła Donalda Trumpa? 

Rekordy pierwszej damy

Przed rokiem Melania zwróciła uwagę dziennikarzy swoją wycenianą na 75 tysięcy dolarów (bo tyle trzeba zapłacić za wersję z krokodylej skóry) torebkę Birkin z kolekcji domu mody Hermes. Żona Donalda Trumpa zabrała ją wówczas w podróż do Niemiec i Polski. Andrzej Duda i jego żona mogli więc już dobrze poznać jej dbałość o detal i miłość do luksusu. Podczas wtorkowej wizyty w Białym Domu Melania po raz kolejny zadała szyku, a jednocześnie pokazała, że polskie władze mogą liczyć na szacunek z jej strony nawet pomimo koniecznych wyrzeczeń.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez First Lady Melania Trump (@flotus)

Modowy trolling?

Pierwsza dama wyróżniała się na tle swojego męża i polskiej pary prezydenckiej – mimo temperatury sięgającej 30 stopni zdecydowała się na dwurzędowy płaszcz Gucci, warty 4 tys. dolarów. I choć The Guardian zasugerował kiedyś, że Melania używa mody do trollowania własnego męża, a internauci rzucili się do krytyki niedopasowanej do pogody kreacji – tym razem obyło się bez większego skandalu. O taki łatwiej będzie za kilka tygodni, gdy amerykańska pierwsza dama ruszy w pierwszą zagraniczną podróż do kilku krajów afrykańskich. Z drugiej strony – czy z wrażliwością społeczna, skromnością i wyczuciem Melanii Trump coś może pójść nie tak?

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie