Versace znów sprzedaje kultowe okulary przeciwsłoneczne – symbol lat 90.
Fot. interfoto/ FORUM

Versace znów sprzedaje kultowe okulary przeciwsłoneczne – symbol lat 90.

Wielki fan modelu, Notorious B.I.G, okazał się jednym z pionierów, jeśli chodzi o łączenie dwóch światów – rapu i mody z wysokiej półki.
09.10.2018

Logo z mitologiczną Meduzą to znak charakterystyczny projektów Versace od narodzin marki w 1961 roku. W latach 90. symbol stał się jej prawdziwą wizytówką, kluczem identyfikacji wizualnej a także punktem wyjścia dla spektakularnych pokazów z supermodelkami z tego okresu (jak np. w przypadku słynnej „barokowej” kolekcji, której twarzami były gwiazdy wybiegu stylizowane na postacie mitologiczne). Niedawno prowadzona przez Donatellę Versace marka została kupiona za 2 miliardy dolarów przez firmę Michael Kors, jednak sentyment do logotypu nie uległ zmianie.

Versace 

Symbol przemian 

Do sprzedaży wracają bowiem kultowe okulary z logiem Meduzy (cena - 295 dolarów), których najbardziej znanym fanem był raper Notorious B.I.G. Nowojorczyk nosił je nie tylko w teledyskach do „One More Chance” i „Hypnotize”, ale również w czasie wywiadów czy koncertów. To nie tylko „okulary, które wystąpiły w klipie” – to prawdziwy symbol zmiany. Zastrzelony w 1997 roku artysta stał się bowiem jednym z pierwszych raperów pokazujących, że uliczny rap i hi-endowa moda nie tylko się nie wykluczają, ale mogą świetnie się uzupełniać. Ponad 20 lat później przykładów na wyciągnięcie wniosków z tej lekcji przez czołowe domy mody na świecie nie trzeba nawet przypominać. 

Domy mody odwracają się od streetwearu? 

Obserwatorzy ostatnich tygodni mody zwracają uwagę, że firmy z luksusowego topu powoli rezygnują z szybkiego podboju rynku steetwearowego, a w nowych kolekcjach zamiast dziwnych sneakersów znajdziemy raczej świadectwa zwrotu ku klasycznym wartościom, odświeżone, kultowe modele i produkty z historią. Jak pokazuje powrót okularów z Meduzą do sprzedaży – jedno wcale nie musi wykluczać drugiego.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie