Tak ubiera się nowojorska ulica. Zobacz zdjęcia z NYFW 2018
Fot: Martyna Mierzejewska

Tak ubiera się nowojorska ulica. Zobacz zdjęcia z NYFW 2018

Martyna Mierzejewska od sztuczności wybiegów woli żywotność ulicy. Zobaczcie jej zdjęcia z ostatniego tygodnia mody w Nowym Jorku.
10.10.2018

Nowojorski tydzień mody, który odbył się we wrześniu, przyniósł jak zwykle sporo interesujących pokazów (Marc Jacobs czy Ralph Lauren), do tego doszło kilka politycznych deklaracji (Jeremy Scott nawoływał do blokady nominacji Bretta Kavanaugh) i tabloidowe skandale (potyczka Cardi B i Nicki Minaj). Jednak tym, co decyduje o wyjątkowości Fashion Week’ów jest nie tylko obecność gwiazd największego formatu, ale prawdziwy najazd stylowych kobiet i mężczyzn na stolice mody. A nic tak nie weryfikuje mody poza sterylnym kontekstem wybiegu, jak nowojorska ulica.

Jedną z osób zakochanych w klimacie fashion weeków jest Martyna Mierzejewska, która 1,5 roku temu, podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych zaczęła realizować dwa projekty związane z fotografią streetową – Why New York? i Street Fashion. Zainspirowana przez takich twórców jak Adam Katz Sinding, Scott Schuman czy Julien Boudet, autorka potrafi świetnie uchwycić styl Afroamerykanów i innych stylowych mężczyzn, mijanych na ulicach Nowego Jorku. Sprawdźcie, jak wyglądał ostatni New York Fashion Week w jej obiektywie.  

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie