Łamiąca wiadomość dla sneakerheadów: wracają kultowe Sofixy!
facebook.com/sofixpl

Łamiąca wiadomość dla sneakerheadów: wracają kultowe Sofixy!

Nowa kolekcja trafi do sprzedaży 36 lat po premierze pierwszego modelu.
04.03.2019

36 lat temu do sprzedaży trafiły pierwsze polskie sneakersy - stworzone w Radomiu Sofixy, które o dwa lata wyprzedziły pierwszą linię Air Jordan. Choć buty nie stały się międzynarodowym hitem, dziś, na fali popularności różnych, nawet najbardziej ekscentrycznych modeli obuwia sportowego, a także dzięki nostalgii za latami 80. i 90., Sofixy doczekały się grona zagorzałych wyznawców i… pomnika w Radomiu. A także reaktywacji, i to z błogosławieństwem dawnych właścicieli i dyrektorów fabryki kultowych butów.

Knity, patterny, joggersy - praktyczny słownik modnych wyrazów obcych 

Opublikowany przez Sofix Środa, 2 stycznia 2013

Powrót legendy 

Już za 19 dni rusza przedsprzedaż limitowanej kolekcji odświeżonych Sofixów. Oprócz sentymentu za latami młodości za reaktywacją stoi coś więcej. Jak czytamy na firmowej stronie na Facebooku:

Największą wartością były jednak historie – o ludziach, którzy postanowili pójść w poprzek - robić buty, gdy naprawdę „nie było niczego”. O butach które maszerowały na nogach polskich olimpijczyków w Calgary. O butach, za których 10 par można było zostać sponsorem meczu piłki nożnej Polska-Turcja, a za 100 par przyjechał transport węgla, który ogrzał cały Radom w jedną z zim stulecia.

Gdzie kupić nowe Sofixy? 

Styl, nostalgia i historia - to nie może nie być hit! Buty, wzorowane na oryginale i wykonane w Polsce z doskonałej jakości naturalnej skóry, można będzie kupić przez stronę Sofix.pl, zapisując się wcześniej na listę umożliwiającą dostęp do oferty przedsprzedażowej.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie