Zegarek Marlona Brando z „Czasu Apokalipsy” trafi na aukcję
Fragment "Czasu Apokalipsy"/ YouTube

Zegarek Marlona Brando z „Czasu Apokalipsy” trafi na aukcję

Przez wiele lat uważano, że słynny zegarek zaginął. Teraz za świetnie zachowanego Rolexa kolekcjonerzy będą musieli zapłacić co najmniej kilkaset tysięcy dolarów.
22.07.2019

Zegarek Rolex GMT-Master, noszony przez Marlona Brando w czasie pracy nad „Czasem Apokalipsy” Francisa Forda Coppoli, trafi na licytację w ramach flagowej aukcji nowojorskiego Phillipsa, Game Changers, która w tym roku odbędzie się 10 grudnia. W czasie kręcenia filmu Brando proszony był o zdjęcie zegarka, jednak kto zna biografię aktora, ten doskonale wie, że nie był to człowiek, który lubił potulnie spełniać prośby reżyserów i ekipy. Ostatecznie zegarek pozostał na nadgarstku filmowego pułkownika Kurtza (Brando został zmuszony jedynie do usunięcia charakterystycznego bezela)– i przeszedł do historii kina.

Zegarki roku 2018 wg "Esquire'a" - zobacz listę nagrodzonych 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Phillips (@phillipsauction)

W 1995 roku Brando wręczył zegarek swojej córce, Petrze Brandon Fischer, w nagrodę za ukończenie uniwersytetu. Kilka lat później Rolex trafił w ręce jej męża, a dla kolekcjonerów pozostawał poza zasięgiem – uznawano go wręcz za zaginiony. Nic więc dziwnego, że teraz za świetnie zachowany (pozbawiony jedynie wspomnianego bezela) zegarek trzeba będzie zapłacić wg estymacji Phillipsa sześciocyfrową kwotę. Choć nie bylibyśmy pewni, że „skromny” milion nie jest w zasięgu…

Dlaczego świat oszalał na punkcie rzadkich zegarków? O cieszących się największą popularnością aukcjach, w tym m.in. o rekordowym zegarku Paula Newmana, który został sprzedany za ponad 15 milionów dolarów, pisał John-Michael O’Sullivan  w obszernym tekście z naszego Big Black Booka.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie