Reklama

Krawiec reprezentacji

Kto ubiera reprezentacje piłkarskie różnych krajów?

Krawiec reprezentacji fot. reprezentacja Polski w garniturach Vistula
Reklama

Panowie dbają nie tylko o formę przed nadchodzącymi mistrzostwami, ale też o odpowiedni strój. Pierwsze firmy odzieżowe publikują już zdjęcia z nowych kampanii. Wśród nich jest Vistula – od tego roku oficjalny partner polskiej reprezentacji. Sprawdziliśmy, jak nasi panowie prezentują się na tle innych zespołów i jakie dotychczasowe kolaboracje świata piłki ze światem mody można uznać za udane.

____________________________________________________________________

Reprezentacja Anglii: Marks&Spencer

Partnerem reprezentacji była wcześniej firma Burton, od 2007 r. został nią Marks&Spencer – wiodąca brytyjska sieciówka. Na nadchodzące Euro 2016 firma uszyła piłkarzom granatowe, trzyczęściowe garnitury uszyte z angielskiej tkaniny ze słynnej fabryki Alfreda Browna, i jasnobłękitne koszule. Dobrą informacją jest fakt, że identyczny garnitur, w jakim chodzą członkowie reprezentacji, można kupić w sklepach M&S na całym świecie za 1300 zł.

____________________________________________________________________

Reprezentacja Francji: Francesco Smalto

Słynny krawiec włoskiego pochodzenia, który zachwycił francuską klientelę (a to wyjątkowo wymagające towarzystwo) swoimi garniturami. Radosna wiadomość: to już kolejne mistrzostwa w piłce nożnej, na które Francesco Smalto House przygotuje eleganckie stroje dla francuskiej reprezentacji – stroje spod jego igły panowie mieli już w RPA i Brazylii. Smutna wiadomość: słynny krawiec zmarł w 2015 r. w marokańskim hotelu Mamounia. Stery w firmie przejął projektant Youn Chong Bak. Garnitury u nich kosztują 2300 euro – każdy może poczuć się „dwunastym” zawodnikiem.

____________________________________________________________________

reprezentacja Hiszpanii w garniturach Pedro del Hierro na lotnisku w Gdańsku, 2012 r. / zdj. UEFA

Reprezentacja Hiszpanii: Pedro del Hierro

Hiszpanów najpierw ubierała włoska marka Brooksfield, od 2012 r. Pedro del Hierro – to hiszpańska marka, wchodząca w skład grupy Cortefiel, do której należą także takie sieciówki jak Springfield czy Women’s Secret. Pedro del Hierro dostępny jest w 36 krajach, w jego kampanii w 2015 r. wzięła udział polska modelka Magdalena Frąckowiak. Oprócz strojów oficjalnych dla reprezentacji Hiszpanii, promują także zestawy casualowe – udział w sesji dla marki wzięli Alvaro Arbeloa, obrońca z Realu oraz Sergio Busquets i Jordi Alba z Barçy.

____________________________________________________________________

Reprezentacja Niemiec: Hugo Boss

Mistrzowie Świata silnie oddziałują na wyobraźnię kibiców – słynny sweterek Loewa z mistrzostw w RPA został sprzedany na aukcji za milion euro, a każda koszula, w której selekcjoner występuje na meczu, wyprzedaje się następnego dnia do ostatniej sztuki. Dlatego Hugo Boss, mimo problemów finansowych (wyniki spółki są najgorsze od 6 lat) przedłuża kontrakt z niemiecką reprezentacją. Każdy piłkarz oraz członek sztabu szkoleniowego dostaje komplet ubrań – nie tylko garnitury i koszule, ale też bluzy, spodnie, kurtki i całe casualowe zestawy na własny użytek.

____________________________________________________________________

Reprezentacja Polski: Vistula

Flagowa polska marka – nie tylko dzięki patriotycznej nazwie – nawiązała współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i zyskała tytuł „Oficjalnego Partnera PZPN”. W ramach współpracy Vistula opracowała i wykonała kolekcję ubrań dla reprezentacji – garnitury, płaszcze, koszule oraz buty. Pierwsze rezultaty? Trzyczęściowe garnitury, krawaty w paski, poszetki wyprasowane na blachę. Ponadto Robert Lewandowski został niedawno twarzą Vistuli i sygnuje swoim nazwiskiem kolekcję „Selection”.

____________________________________________________________________

Reprezentacja Portugalii: Dielmar

Marka istnieje od 1965 r. Początkowo była rodzinną manufakturą odszywającą garnitury miarowe, dziś dostępna jest w 25 krajach. Ubierali księcia Alberta z Monako, a od 2012 r. portugalską reprezentację piłkarską. Póki co są oszczędni w informacjach, ale gdy zapytaliśmy ich o przedłużenie współpracy z piłkarzami odpisali „z wielką dumą informujemy, że DIELMAR będzie oficjalnym krawcem reprezentacji narodowej na Euro 2016”. Czekamy na dowody w postaci nowych zdjęć.

____________________________________________________________________

Reprezentacja Włoch: Dolce&Gabbana

Włoscy piłkarze nosili garnitury Dolce&Gabbana na mundialu w RPA, mistrzostwach Europy w Polsce i na Ukrainie oraz podczas Mistrzostw Świata w 2014 r. w Brazylii. Dolce&Gabbana ubierają także piłkarzy AC Milan, londyńskie Chelsea (to pstryczek w nos brytyjskich krawców), ich ambasadorem był swego czasu Lionel Messi, a od nadchodzącego sezonu postanowili nieco rozszerzyć klientelę i zainwestowali w klub bokserski. Kontrowersyjny, niezbyt lubiany przez włoski fiskus duet projektantów będzie sponsorować klub Milano Thunder, w którym walczy m.in. medalista olimpijski Clemente Russo.

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Reklama

Inne artykuły

Reklama