5 minimalistycznych zegarków

5 minimalistycznych zegarków

Coraz więcej smartwatchów na nadgarstkach, choć czasem designem przypominają cuda techniki lat 80. Zanim jednak damy się wciągnąć do przepełnionych informacjami jednocalowych ekranów, spójrzmy na minimalistyczne tarcze tradycyjnych zegarków.
03.06.2015


1. PROJECTS WATCHES, 5 O’Clock Watch, $125
Klasyczny przykład domeny „less is more”. Jedyna widoczna na cyferblacie piątka symbolizuje zarówno początek, jak i koniec dnia.

2. SOUTH LANE, Avant Pure Black, €250
Głęboka czerń szczotkowanego cyferblatu daje idealne tło dla miedzianych wskazówek. Natomiast elegancka koperta sprawia, że zegarek będzie świetnym dodatkiem o każdej porze dnia i nocy.

3. RYMOND WEIL, Toccata, €750
Czasem warto wrócić do korzeni. Ponadczasowy, wykonany ze stali nierdzewnej Toccata, jest współczesną interpretacją barokowych improwizacji muzycznych o tej samej nazwie. Cyferblat pozbawiony zbędnych stoperów i barometrów, tworzy czytelną i harmonijną kompozycję.  

4. RADO, True Thinline, $2.100
Uniwersalny i prosty. Elementy z różowego złota nadają zegarkowi lekkości, a czarna ceramiczna koperta trzyma ją w ryzach. Minimalistyczne Yin i Yang.

5. NOMOS GLASHÜTTE, Lambda Roségold, €12.800
Inspirowana Bauhausem tarcza kryje pod sobą autorski mechanizm Nomos Swing System, a indykator rezerwy nie pozwoli Ci zapomnieć o jego nakręceniu. Wszystko to zamknięte jest pomiędzy dwoma szafirowymi kopułami w delikatnej otoczce z 18-karatowego różowego złota.
 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie