7 przykładów z nurtu Slow, które warto wcielić w swoje życie.

7 przykładów z nurtu Slow, które warto wcielić w swoje życie.

Moda na Slow trwa już od jakiegoś czasu. Wbrew przewidywaniom, zyskuje co raz więcej zwolenników, którzy przekładają uważność i jakość ponad bycie fast. Pozostaje pytanie, czym tak naprawdę jest to całe Slow i jak wcielać je w życie? Spieszymy z pomocą i przygotowaliśmy 7 dobrych przykładów, dzięki którym i Ty możesz trochę zwolnić, a zarazem dużo zyskać!
08.12.2016
  1. Moda

Mniej znaczy więcej. My w porównaniu do kobiet wiemy to bardzo dobrze. To jeszcze musimy pamiętać, że jakość naprawdę ma znaczenie. Tu Slow puka do naszych drzwi i mówi: hej! Kupuj lepsze ubrania od rodzimych projektantów, produkowane w Polsce, przy wykorzystaniu materiałów najlepszej jakości. Ktoś powie, że nie ma męskich marek. Ależ są! Poznajcie Marynarki Marii Ceran – naturalne, szlachetne marynarki w których jest Ci wygodnie. Brak podszewki daje radę! Z drugiej strony Hamsky – wygodnie, na luzie, bez nadęcia. I co najważniejsze? Z Polski!

  1. Kosmetyki

Niech będzie prosto i na temat. Naturalnie, bez chemii, ładnie pachną i się nie kleją. Dwóch naszych kandydatów: Iossi, które dodatkowo produkuje w poszanowaniu o prawa pracownicze. Drugi typ to Alchemia Lasu, która tworzy ze składników botanicznych, zbierając wiele z ziół własnoręcznie z łąk i lasów w górach południowej Polski. Produkty wegańskie, kolekcjonerskie, handmade w małych seriach. Brzmi dobrze! 

  1. Jedzenie

Nas długo nie trzeba było przekonywać że Slow Food jest lepszy od Fast Foodu. Mówi o tym nasza waga, nastrój i kubki smakowe. Bo jak oprzeć się kiedy taki Bartek z Cherry Tree opowiada z pasją o swoim sadzie i produktach z wiśni. Od razu chcesz spakować te wszystkie buteleczki i obdarować dobrem całą rodzinę. Z drugiej strony przyprawy The Spice Shop, czyli wybór 100 różnych przypraw z całego świata. Bez chemii, z poczuciem misji i oczywiście dobrego smaku.

  1. Biżuteria i akcesoria

My mężczyźni lubimy otaczać się pięknymi rzeczami. Okej, wolimy piękne kobiety ale jak ich nie ma to przynajmniej wybierzemy dla siebie coś co jest po prostu fajne. Dla nas takim przykładem jest Izert. To akcesoria ubraniowe i papiernicze wykonane szlachetnymi technikami zdobniczymi, tradycyjnego rzemiosła artystycznego. Prezentują się co najmniej dobrze. Drugim przykładem jest marka Scoreccione, która stawia na męską biżuterię z kamieni półszlachetnych, szlachetnych, srebra i złota. Uwierzcie nam – do tej marki zawsze ustawiają się kolejki.

  1. Czas z dziećmi

Jedna z zasad ruchu Slow mówi: spędzaj czas z przyjaciółmi i bliskimi. Dbaj o relacje i pielęgnuj więzi. Warto ten czas spędzać kreatywnie i ponownie wspierając polskie biznesy. Pomoże nam w tym gra Komma Lika, która promuje równość między partnerami, zwiększenie świadomość ról i zaangażowania we wspólne życie. Okej, gra pochodzi ze Szwecji, ale jej rodzima wersja jest produkowana w 100% w Polsce. Dla osób, które nie za bardzo lubią gry pozostaje stara i dobra książka. Najlepiej z księgarni Moda na czytanie, w której absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie.

  1. Design

Jak już mamy obok piękną kobietę to warto ją zapraszać do mieszkania, w którym po prostu fajnie się żyje. Najlepiej jest pokazać się z dobrej strony, znajomością trendów, a zarazem inwestycją w polski design . Jak już jesteśmy przy świętach to warto zainwestować w zwykłą choinkę i niezwykłe ozdoby na nią. Tu z pomocą przychodzi Rihhno, czyli projekt trzech dziewczyn, które tworzą z drewna. Dzięki nim możesz ozdobić drzewko serią ozdób np. prosto z kosmosu. Panie lubią tez podróżników, dlatego polecamy Explorers Atlas, dzięki którym planowanie podróży stanie się choć trochę przyjemniejsze. 


   

     7. Czas wolny

To już ostatni a zarazem najważniejszy punkt. Odczaruj gorączkę świąteczną, zaplanuj prezenty wcześniej, spędź czas ze znajomymi. Nie martw się, że nie przeszukasz całych internetów w poszukiwaniu tych rzecz. Spokojnie, wpadaj w ten weekend (10 i 11 grudnia) na Slow Weekend 6. Kupuj Lepsze Prezenty i zdobądź w jednym miejscu upominki dla siebie i bliskich. Weź dziewczynę, ziomków i pomóżcie sobie w trudnych wyborach. Takie it Slow!  


Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie