Reklama

Najlepsze linie lotnicze według pasażerów

Jest kilka niespodzianek.

Najlepsze linie lotnicze według pasażerów Fot. Istock
Reklama

Twórcy popularnej turystycznej strony Trip Advisor najwyraźniej poczuli, że zbliżyli do ściany i pozwolili użytkownikom oceniać już nie tylko restauracje, hotele, związane z nimi atrakcje oraz najciekawsze zakątki świata. Rok temu ci po raz pierwszy mogli wybierać również najlepszych powietrznych przewoźników, decydując w ten sposób o przyznaniu nagrody Travellers' Choice Awards for Airlines liniom Emirates. Teraz historia się powtarza.

 

Linia Lotnicza Zjednoczonych Emiratów Arabskich obroniła pierwszą pozycję. Podobnie jak notowane wówczas na drugim miejscu Singapore Airlines. Dużym zaskoczeniem jest natomiast trzecia lokata brazylijskiego Azul, który rok temu był dziewiąty. To olbrzymi skok, biorąc pod uwagę, że ten przewoźnik działa dopiero od 9 lat i niemal wyłącznie w Ameryce Południowej. Europejskim wyjątkiem w jego rozkładzie lotów jest tylko Lizbona.

 

Zobacz także: Najbezpieczniejsze miejsce w samolocie

 

Zasada oceniania była prosta i identyczna jak w przypadku hoteli. Miało być milo, komfortowo, smacznie i bez problemów. Użytkownicy przyznawali od 1 do 5 punktów. Triumfowała Azja.

 

Za najlepszych europejskich przewoźników uznano rosyjski Aeroflot, turecki Turkish Airlines i holenderskie KLM. W przypadku najlepszej klasy ekonomicznej i klasy biznes bezkonkurencyjne okazały się linie Emirates.

 

Najlepsze linie lotnicze według Trip Advisor 2017

 

1. Emirates, Zjednoczone Emiraty Arabskie
2. Singapore Airlines, Singapur
3. Azul, Brazylia
4. JetBlue, Stany Zjednoczone
5. Air New Zealand, Nowa Zelandia
6. Korean Air, Korea Południowa
7. Japan Airlines, Japonia
8. Thai Smile, Tajlandia
9. Alaska Airlines, Stany Zjednoczone
10.Garuda Indonesia, Indonezja

Gdy jedzenie w samolotach było zawsze pierwszej klasy

zdj. archiwum Scandinavian Airlines

1/12

zdj. archiwum Scandinavian Airlines
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Reklama

Inne artykuły

Reklama