9 oznak, że natychmiast potrzebujesz urlopu
Fot. Istock

9 oznak, że natychmiast potrzebujesz urlopu

Już jedna to wystarczający powód, by jak najszybciej spakować się i wyjeżdżać.
29.05.2017

Nie ma znaczenia, jak bardzo lubisz swoją pracę. Jeśli raz na jakiś czas nie zrobisz sobie porządnej przerwy, grozi ci wypalenie zawodowe, a w skrajnych przypadkach problemy ze zdrowiem. Jak porządnej? Spakuj, co potrzebujesz i wyjedź, zostawiając obowiązki w biurze. Najlepiej na co najmniej dwa tygodnie, jeśli nie dłużej. W przeciwnym razie organizm nieustannie poddawany wpływowi stresu w końcu zacznie się buntować, a tego z pewnością byś nie chciał. 

 

Poczucie, że czas uciekać na urlop, to nie tylko ładna pogoda za oknem. Można to zaobserwować, patrząc w lustro o dowolnej porze roku - informuje Business Insider.  

 

Oznaki świadczące, że natychmiast potrzebujesz urlopu

 

 

1. Wyglądasz i czujesz się marnie

 

Brutalne, ale prawdziwe. Nadmiar pracy widać zwłaszcza na twarzy, a niekiedy i nie tylko na niej. Wystarczy, że pojawi się iskra w postaci byle komentarza, a eksplodujesz, chcąc zmieść z powierzchni ziemi wszystkich, których widzisz w biurze.  

  

2. Masz problemy z zasypianiem 

 

To nie tylko nieustanne przewracanie się z boku na bok, ale i nieoczekiwane podnoszenie powiek w środku nocy. Za dużo stresu, za dużo pracy. Twój organizm nie radzi sobie z permanentnym napięciem.

 

  

3. Twoje życie prywatne w zasadzie nie istnieje 

  

Nie wychodzisz z domu, nie widujesz się z nikim. Nie odbierasz też telefonów w sprawie rodzinnych spotkań lub znajdujesz wymówki, by usprawiedliwić w pełni zamierzoną nieobecność. Z kolei jeśli mieszkasz z kimś, nie czerpiesz przyjemności z robienia czegoś razem.

 

4. Próbujesz pokonać stres niezdrowymi nawykami 

 

Wracasz do domu i sięgasz po alkohol, a do piątku lub soboty jeszcze przecież daleka droga. Co raz częściej niezdrowo się odżywiasz lub jesz więcej niż powinieneś. Przestajesz również uprawiać sport. To nie może skończyć się dobrze. Bierz urlop i wyjeżdżaj. 

 

  

5. Tracisz poczucie humoru 

 

Nawet największy ponurak doceni dobry żart, szczególnie ten wisielczy. Brak śmiechu, nie mówiąc już o entuzjazmie, to nic dobrego. Bez niego nie rozluźnisz się. A bez luzu, nie ma odpoczynku.

 

6. Myślisz tylko o pracy

 

Nie ma znaczenia, czy dopiero co się obudziłeś, jedziesz samochodem lub komunikacją, czy nawet udałeś się za miasto, skoro myślami wciąż jesteś w biurze. To zły objaw, bardzo zły. 

 

7. W pracy popełniasz coraz więcej błędów 

 

Nie ma znaczenia, jakich. Błędnie wpisane cyferki w arkuszu liczą się tak samo, jak źle zaadresowany e-mail, czy zapomnienie o spotkaniu z klientem. Im dłużej będziesz ignorował ten objaw, tym więcej błędów będziesz popełniał.

 

 

8. Praca nie sprawia ci już przyjemności 

  

Nawet najbardziej wymagające zajęcie powinno dawać satysfakcję. Jeśli zatem doskonale pamiętasz, że wcześniej tak było lub machasz ręką nawet na dobry wynik lub pochwałę czas pakować walizki i jechać w góry lub nad morze. W biurze będziesz męczył się jak zwierzę w klatce.

 

9. Nie odpoczywasz po pracy 

 

Cierpisz na chroniczny brak energii. Nie znajdujesz w sobie sił na podjęcie jakiejkolwiek inicjatywy. Kładzenie się na łóżku wcale nie pomoże. Trzeba oczyścić głowę. Pobiegaj, wsiądź na rower, idź na spacer. Oczywiście najlepiej na urlopie.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie