5 faktów z życia mężczyzny
fot: linkedin.com

5 faktów z życia mężczyzny

Lekarze marzą, by wszyscy mężczyźni w sile wieku byli „młodzi, dynamiczni, prowadzący aktywny tryb życia”. Tymczasem nadmiar obowiązków i stresu niezbyt sprzyja naszemu samopoczuciu. I naszej męskości... Oto życie przeciętnego mężczyzny w 5 aktach. Sprawdź, czy Twoja potencja nie jest zagrożona!
29.01.2016

Materiał sponsorowany

Fakt 1: Zestresowany jak Polak

Tu warto zastosować korporacyjną nowomowę, ponieważ zazwyczaj wszystko musi być na CITO i ASAP. Maile sprawdzamy nawet w niedzielne przedpołudnie, a na urlop zabieramy laptopa. Ciągle łudzimy się, że jak tylko zamkniemy jeden projekt, to będzie spokój i chwilę odetchniemy. Ale dziwny trafem, zawsze gdy zamkniemy jeden rozdział, to otwiera się drugi i już jesteśmy w niedoczasie. A co mówią o naszym samopoczuciu statystyki? Według badania Diagnoza zmęczenia Polaków wykonanego przez firmę Millward Brown, aż 15 proc. Polaków budzi się już z uczuciem zmęczenia, a jedna trzecia badanych ocenia swój poziom zmęczenia jako wysoki.

Rezultat: stres i przemęczenie to jedna z głównych przyczyn problemów z erekcją. Ponadto zabieranie laptopa do sypialni dodatkowo obniża jakość naszego życia seksualnego.

Fakt 2: Zła dieta

Mało kto ma czas na regularne, pełnowartościowe posiłki. Catering dietetyczny? Na początku jest jak na koloniach – z ciekawością zaglądamy do przesyłki, co tam ciekawego przysłali. Potem jest już jak na wakacjach all-inclusive - wszystko zaczyna smakować tak samo. Jadłospis w wariancie negatywnym: rano coś na szybko, złapane w biegu – najczęściej jakaś kanapka, kilka kaw i słodycze. Potem intensywna praca, kolejne kawy i pierwszy ciepły posiłek dopiero po 18:00. Wracamy do domu i jemy aż do północy. Brzmi znajomo?

Rezultat: ograniczenie warzyw i owoców, dieta uboga w witaminy i kwasy omega-3, omega-6. Niedobory cynku i selenu, czyli składników, które poprawiają płodność i usprawniają funkcjonowanie układu rozrodczego.

Fakt 3: Brak ćwiczeń

Sportowa sylwetka to jedna z niewielu rzeczy w dzisiejszym świecie, której nie można kupić za żadne pieniądze. Ok – możemy mieć karnet do najlepszego klubu fitness, możemy mieć najlepszego trenera personalnego, wychwalanego przez prozdrowotne magazyny. Ale nikt się za nas nie napoci, nikt za nas nie porusza nogami. Nikt nie wygospodaruje czasu na ćwiczenia fizyczne, tym bardziej, że coraz trudniej o mobilizację. Masz problem z kreatywnością? Kup sobie karnet na siłownię. Będziesz zaskoczony, jak wiele jesteś w stanie wymyślić wymówek, by nie iść poćwiczyć.

Rezultat: optymalna dawka ćwiczeń to trening trwający ok. 30 minut, najlepiej 4 lub 5 razy w tygodniu. Ruch nie tylko powoduje, że lepiej prezentujemy się w bokserkach. Poprawia też nasze krążenie, a co za tym idzie - naszą sprawność seksualną.

Fakt 4: Używki

To w pewien sposób połączone z faktem 1. Stres i przepracowanie bywają dla nas usprawiedliwieniem dla kolejnego kieliszka wina czy kolejnej szklanki whisky w myśl zasady muszę się odprężyć. O ile małe porcje alkoholu potrafią nas zrelaksować (szczególnie jeśli spożywamy je w miłym towarzystwie), to łatwo przedobrzyć. Nie dajmy się zwodzić Francuzom, którzy twierdzą, że picie wina poprawia zdrowie i urodę. Mają na myśli co najwyżej kieliszek dziennie, a nie butelkę wypitą za jednym razem.

Rezultat: zbyt duża ilość alkoholi potrafi sparaliżować układ nerwowy i naczyniowy, co w efekcie skutkuje problemami ze wzwodem. Wspomaganie się butelką whisky nie sprzyja romantycznym chwilom. Dowodem niech będzie potwierdzenie, że ona po butelce wina być może będzie wreszcie chciała, ale ty po butelce wina nie będziesz już mógł.

Fakt 5: Serducho ma się jedno

Przyjęło się, że problemy z sercem to domena starszych panów. Tymczasem badania zamieszczone w Journal of the American Heart Association wskazują, że prawdopodobieństwo korelacji między dysfunkcją erekcji a chorobami serca jest większe u młodszych mężczyzn, szczególnie tych poniżej 50 roku życia. Ponadto, podczas kongresu Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego w Amsterdamie wskazano, że problemy z sercem powodują ok. 2 mln zgonów mieszkańców Unii Europejskiej i są głównym zabójcą mężczyzn starego kontynentu.

Rezultat: rozwijająca się miażdżyca i kłopoty z układem krążenia to jeden z głównych problemów z seksem. Utrudniony przepływ krwi w naczyniach krwionośnych uniemożliwia wzwód i osiągnięcie pełnej satysfakcji z seksu, dlatego warto zatroszczyć się o ich prawidłowe funkcjonowanie.

__________________________________________________________________________

Chcesz wspomóc swoją potencję? Wybierz Viveron – preparat przeznaczony dla mężczyzn, którzy chcą zadbać o jakość swojego życia seksualnego. Zawiera wyciągi: z owoców buzdyganka naziemnego, z liści żeń-szenia, korzenia macy, trawy owsa zwyczajnego oraz cynk. Wzmaga nie tylko potencję, ale też libido.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie