Właściciele Walmartu zarabiają 100 milionów dolarów dziennie. Zobacz ranking 10 najbogatszych rodzin świata
iStock

Właściciele Walmartu zarabiają 100 milionów dolarów dziennie. Zobacz ranking 10 najbogatszych rodzin świata

W ścisłej czołówce znaleźli się m.in. właściciele marki Hermes oraz rodzina Saudów.
13.08.2019

Słyszeliście o tym, że gdyby Jeff Bezos rozdał każdemu pracownikowi Amazona ćwierć miliona dolarów, to wciąż pozostałby miliarderem? Takie liczby robią wrażenie, ale gdyby amerykański przedsiębiorca połączył siły z przedstawicielami 10 najbogatszych rodzin na świecie, to może się okazać, że grupa kilkunastu osób mogłaby rozwiązać problem światowego ubóstwa. Listę najbardziej majętnych rodzin opublikował właśnie Bloomberg, i okazuje się, że trzy najpotężniejsze dynastie świata mogą zawstydzić Bezosa, jeśli chodzi o zarobki.  

Lapo Elkann jest wnukiem Gianniego Agnelliego, legendarnego prezesa firmy Fiat, dziedzicem jednej z najpotężniejszych i najbogatszych włoskich rodzin. W przeszłości popełnił wiele błędów, ale wyszedł na prostą. Dziś znowu jest sobą - niemal nałogowym biznesmenem, posiadającym niepowtarzalny styl

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Qbolá?! (@qbolanews)

Podium lepsze od Bezosa

Dzisiejszy stan majątku Bezosa to 112,5 miliarda dolarów. Z kolei rodzina Waltonów, do której należy sieć sklepów Walmart, zanotowała w ubiegłym roku wzrost o 39 miliardów dolarów i dziś, zarabiając 70 tys. dolarów na minutę, 4 miliony dolarów na godzinę i 100 milionów w jedną dobę (!), może się pochwalić majątkiem o wysokości 190,5 miliarda dolarów. Drugie miejsce zajęli potomkowie Franklina Clarence’a Marsa, twórcy imperium słodyczy, którzy dziś posiadają majątek o wartości 126,5 miliarda dolarów. Podium zamyka rodzina Kochów, kontrolująca konglomerat Koch Industries. Ich majątek wycenia się na 124,5 miliarda dolarów.

Od rodziny królewskiej po pasze i bawełnę

Rodziny spoza podium nie mogą rywalizować z Bezosem, ale wciąż mówimy o imponujących sumach. Chyba, że komuś nie imponuje majątek dynastii Saudów (100 mld dolarów) albo Wertheimerów, twórców potęgi Chanel (57,6 mld) – gratulujemy wysokich standardów! Stawkę uzupełniają właściciele marki Hermes (53,1 mld), trzy rodziny zarządzające belgijską kompanią piwowarską Anheuser-Busch INV ( 52,9 mld), klany Boehringerów i Von Baumbachów z Boehringer Ingelheim, jednej z największych firm farmaceutycznych na świecie (51,9 mld),  członkowie rodziny Ambani z Reliance Industries (50,4 mld) oraz Cargillowie i MacMillanowie z dostarczającej produkty i usługi z przemysłu rolno-spożywczego firmy Cargill (42,9 mld).

Jak zauważają autorzy zestawienia, 25 najbogatszych rodzin w Ameryce posiada majątek o wartości 1,4 biliona dolarów. Najbogatsza 0,1% społeczeństwa nie była tak bogata od 1929 roku – czyli od czasów sprzed wielkiego kryzysu.  

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie