Oto najdroższy zegarek sprzedany na aukcji
a

Oto najdroższy zegarek sprzedany na aukcji

Na aukcji w Genewie sprzedano w zeszły weekend najdroższy zegarek na świecie.
15.11.2016

Genewa, aukcja zabytkowych zegarków, siedmiu kolekcjonerów bijących się o jedno cacko: zegarek Patek Philippe 1518. Walczyli tak zawzięcie, że w chwili gdy prowadzący aukcje zastukał młotkiem trzykrotnie cena zegarka wynosiła 11 milionów 112 tysięcy dolarów. Ludzie przecierali oczy ze zdziwienia, bo estymacja, czyli zakładana cena za zegarek wynosiła zaledwie 3 milionów dolarów. Patek Philippe 1518 to od teraz najdroższy zegarek sprzedany kiedykolwiek na aukcjach.

 
Historia tego zegarka sięga 1941 roku. Patek 1518 był pierwszym zegarkiem z kalendarzem chronometrycznym. Widać to na wewnętrznych zegarach, wpisanych w szeroki blat Pateka. W czasie II Wojny Światowej i po jej zakończeniu wyprodukowano zaledwie 281 egzemplarzy tego zegarka w kolorach złota, różowego złota i zaledwie czterech w kolorze stali. Jeden z nich trafił na tę aukcję i prawdopodobnie będzie to jedyny taki zegarek, który zobaczymy na aukcjach przez wiele lat. Prawdopodobieństwo, że kolejny z czterech zegarków wypłynie gdzieś na aukcji dóbr luksusowych jest niemal niemożliwe.

"To zaszczyt móc zaprezentować na swojej aukcji zegarek taki jak Patek Philippe 1518, w końcu do aukcji przystąpiło aż 400 kolekcjonerów, a aż 500 śledziło aukcję online" powiedział po aukcji Aurel Bacs główny konsultant w Phillipsie. 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo