Co znajdziecie w styczniowo-lutowym Esquire

Aktualności

Co znajdziecie w styczniowo-lutowym Esquire

To właśnie z Michaelem Fassbenderem witamy nowy rok. A w numerze nie mogło też zabraknąć podsumowania roku 2016. Przeczytacie o tym co zmieniło Polskę na przestrzeni ostatnich miesięcy. Co więcej? Zajrzyjcie do środka.
21.12.2016Może to jego diabelski uśmieszek. A może to, że jest przystojny. Może wreszcie dlatego, że potrafi uczłowieczyć nawet najciemniejszą filmową postać. W każdym Razie Michael Fassbender jest dziś rozchwytywany przez największych reżyserów. Jego nowy film “Assasin's Creed” właśnie wchodzi do polskich kin. 
tekst: Amanda Petrusich 
zdjęcia: Cedric Buchet
Ewan McGregor ma za sobą pracowity rok. Nakręcił „Amerykańską sielankę”, swój reżyserski debiut. Promował „Niepokonaną Jane” i fabułę „Our Kind of Traitor”, w których zagrał główne role, a także zaczął współpracę z telewizją FX, by już w przyszłym roku wystąpić w trzecim sezonie serialu „Fargo”. Ale my spotykamy go na planie sequela filmu „Trainspotting” z 1996 roku, dzięki któremu stał się sławny, rozpoznawalny i wyjątkowo pyskaty.

zdjęcia Dusan Reljin
tekst Dwight Garner

 

  

Robiąc w głowie kolejne podsumowanie dwunastu minionych miesię- cy, myślisz sobie, że w kolejnym roku już nic cię nie zaskoczy – a po- tem okazuje się, że z pewnym zakłopotaniem musisz zweryfikować swoje założenia. Pod tym względem rok 2016 nie zawiódł. Był pełen zaskoczeń. Doświadczyliśmy w nim wszystkich stanów emocjonal- nych – od gniewu, rezygnacji, złości, głębokiego smutku po nadzie- ję i wielką radość. zdarzało się, że byliśmy razem – jak podczas eu- ro we Francji, gdzie polscy piłkarze po raz pierwszy od trzech dekad zaczęli grać na miarę oczekiwań 38-milionowego narodu, w którym każdy jest trenerem. ale częściej wkurzaliśmy się na siebie nawza- jem (niekiedy zresztą słusznie). zrobiliśmy podsumowanie i popro- siliśmy ludzi, którzy byli blisko najważniejszych wydarzeń czy zawo- dowo są fachowcami w danych dziedzinach o skomentowanie tego, co najbardziej poruszało Polaków w 2016 roku.
tekst:  Andrzej Chojnowski
Pływają od ponad stu lat. Pod żaglami albo na silniku, w sztormie i przy dobrej pogodzie, nawet w najdalsze zakątki archipelagu – wszędzie tam , gdzie ktoś czeka na listy i zaopatrzenie. Nie sPosób wyobrazić sobie Bahamów bez frachtowców pocztowych i ich kapitanów.
tekst: Bartek Kaftan
zdjęcia: Julia Zabrodzka

 


 

 

Co można zrobić z klocków LEGO? Wszystko! Jedni zbudują sobie prawie prawdziwe

Porsche 911 lub kosmiczny frachtowiec z „Gwiezdnych Wojen”, inni złożą sobie Beatlesów.
tekst: Rafał Jemielita
To i o wiele więcej znajdziecie w najnowszym Esquire

 

 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo