Nie jedz tego przed imprezą

Bar wzięty

Nie jedz tego przed imprezą

Są rzeczy, które spowodują, że twój poranny kac będzie jeszcze gorszy. Wystrzegaj się tego jedzenia, jeśli wiesz, że czeka cie zakrapiana noc.
03.01.2017

W Polsce wiedzą o tym wszyscy. Żeby pić, trzeba najpierw zjeść. Powtarza się nawet, że im więcej na stole przed balangą, tym mniejszy kac rano. Są jednak rzeczy, które powinieneś omijać szerokim łukiem, no chyba, że kac to dla ciebie przyjaciel i moralny kompas podpowiadający, że przez następny tydzień nie pijesz.

 

1. Słone przekąski

 

Zdziwieni? Przecież wszyscy jedzą je tak przed jak i w trakcie imprezy. Alkohol odwadnia, sól odwadnia i taka kombinacja prowadzi do nieuchronnej katastrofy. Odłóż na bok popcorn, chipsy, słone paluszki. Zjedz ogórki, nawet te kiszone, albo arbuza, nawadniaj się. 

 

2. Sałatka

 

Alkohol nie lubi się z dietą. Dlatego jeśli w twoim menu znalazła się sałatka składająca się z samych warzyw, to wieczór może skończyć się szybko. Każdy wie, że "picie na pusty żołądek" to jak jazda bez trzymanki, może być śmiesznie, ale zwykle kończy się szybko. Jeśli już jesz sałatę, to dodaj do niej kurczaka, albo rybę, czy inne proteiny. Nie będziesz żałować. 

3. Sushi

 

Nie chodzi tu nawet o to, że surowa ryba z wódką nie tworzą perfekcyjnego połączenia. Prawdopodobnie jeśli już jesz sushi to topisz je w sosie sojowym. Znów jak w punkcie pierwszym mamy tu prostą matematykę. Słony, odwadniający sos + odwadniający alkohol  = najgorszy kac na świecie.

 

4. Frytki

  

I znów zaskoczenie. Owszem frytki to idealny kompan kieliszka, ale zwykle skąpane są w tłuszczu, a wbrew przekonaniem naszych dziadków, litr oleju w żołądku nie pomoże wam strawić alkoholu.

5. Pikantne przekąski

 

Skrzydełka z pikantną panierką nie są niczym przyjemnym dla waszego organizmu nawet na trzeźwo. O ile ich smak bywa najlepszą rzeczą na świecie, o tyle wasz brzuch musi się nieźle wysilić, żeby poradzić sobie z tym, co właśnie do niego wrzuciliście. 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo