Podróż pociągiem przez Stany Zjednoczone kosztuje zaledwie 213$

Życie

Podróż pociągiem przez Stany Zjednoczone kosztuje zaledwie 213$

Najpiękniejsza podróż twojego życia może okazać się też najtańszą.
04.07.2016

Jeśli jednym z twoich postanowień na 2017 rok jest podróż z zachodu na wschód Stanów Zjednoczonych, to właśnie znaleźliśmy sposób na realizacje twoich marzeń. 

Podróżowanie przez Stany drogą kolejową nie jest najpopularniejsze, ale z San Francisco do Nowego Jorku ciągnie się stalowy szlak o długości ponad 3400 mil. Domyślacie się jak pięknie musi być za oknem pociągu mknącego przez Kolorado, Kansas czy Missouri. Swoją podróż za 213 dolarów opisał na swoim blogu poszukiwacz przygód Derek Low. Podróżnik podkreśla, że nie trzeba samochodu, żeby zobaczyć Stany Zjednoczone, a na swojej drodze można spotkać pustynie, góry, miasta takie jak Chicago, Nowy Jork, Denver, czy Salt Lake City. 


Na platformach takich jak California Zephyr można zakupić bilet upoważniający do przejazdu na odcinku NY - SF. Derek wykorzystał inny sposób, za niewiele więcej, bo 249 dolarów kupił 15 dniowy bilet, a to pozwoliło mu na zwiedzenie kilku miast, w których pociąg zatrzymuje się co jakiś czas. 

Dodatkową atrakcją pociągu przemierzającego Stany Zjednoczone jest możliwość podróży w wagonie widokowym ze specjalnymi, powiększonymi oknami. Tak wygląda wnętrze pociągu. 

 

A photo posted by Amtrak (@amtrak) on Nov 4, 2016 at 8:29pm PDT


A oto co według Google Maps możecie zobaczyć podróżując w pociągu za 213 dolarów. Polecamy szczególnie tym, którzy lubią pustkowia. 


 

Dodatkowo, dla stylowych mężczyzn, polecamy zabrać ze sobą idealnie dostosowaną walizkę z najnowszej kolekcji Hugo BossTravel LineKoncentruje się ona przede wszystkim na lekkości, oddychalności ale przede wszystkim wszechstronności - każdy jej element skonstruowany jest tak, aby każdemu mężczyźnie było wygodnie podczas podróży i nie tylko...

 

Advertisement

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo