Nowe Lego Architecture: zrób miejsce na półce na to cudo
Fot: Lego

Nowe Lego Architecture: zrób miejsce na półce na to cudo

Oto najlepsza zabawka dla dorosłych!
23.06.2017

Nie musisz być znawcą architektury, by docenić oszczędne piękno bryły nowojorskiego muzeum sztuki współczesnej Salomona Guggenheima. Ten budynek, zaprojektowany przez Franka Lloyda Wrighta, to ikona współczesnego designu wpisany na trwałe w pejzaż Nowego Jorku. Nie musisz też być architektem, by zbudować swoje własne Guggenheim Museum, zawdzięczasz to nieocenionym geniuszom z firmy Lego.

 

 

 

Seria Lego Architecture to naszym zdaniem najlepsza rzecz, jaką do tej pory dała światu duńska firma (choć oczywiście ośmiolatki będą upierać się, że Lego Nexo Knights jest o niebo lepsze...). Ikony światowej architektury w miniaturze, zbudowane z plastikowych klocków, ale wykonane z starannością i dbałością o detale to zarazem świetna zabawka i fantastyczny przykład pięknego przedmiotu, który ozdobi nawet najbardziej wysmakowany stylistycznie apartament.

 

 

 

Klocki Lego dla dorosłych? Do niedawna była to rzecz nie do pomyślenia. Klockami mogły się bawić jedynie dzieci. Na szczęście od kiedy pojawiła się seria Lego Architecture, duzi chłopcy nareszcie mogą oddać się konstruowaniu budowli z klocków bez poczucia winy, że robią coś nie tak. Lego Architecture jest piękne, a kupując kolejne zestawy można uzbierać naprawdę nieziemską kolekcję najlepszej światowej architektury: opera w Sydney, panorama Chicago, najważniejsze budynki Berlina, Luwr, Buckingham Palace... Do tej listy dołączył właśnie wspomniany na wstępie budynek nowojorskiego muzeum Guggenheima. Zestaw składający się z 744 elementów to nie tylko sam budynek. Lego zadbało także o to, by pokazać kawałek Nowego Jorku – zatem w pakiecie otrzymujesz też kawałek 5. Alei a nawet żółte nowojorskie taksówki! W pudełku, oprócz klocków i instrukcji znajdziesz także książeczkę omawiającą historię słynnego nowojorskiego gmachu. Ten zestaw to całkiem niezły sposób na uczczenie 150. rocznicy urodzin słynnego amerykańskiego architekta.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie