Lata 90. wracają na dobre. Wraz z nimi kultowe buty Asics Gel-Lyte
Fot: Asics

Aktualności

Lata 90. wracają na dobre. Wraz z nimi kultowe buty Asics Gel-Lyte

Jeden z najsłynniejszych butów japońskiej firmy Asics właśnie świętuje trzydziestolecie - i ma się świetnie!
21.08.2017

W zalewie reedycji, wznowień i przywracania z zaświatów marek i produktów sneakerowych, którymi świat ekscytował się jedną, dwie lub trzy dekady temu tej premiery naprawdę nie powinieneś przegapić.

 

Mowa o Asics Gel-Lyte, butach, które zapoczątkowały mini-rewolucję i dały początek sneakersowej rodzinie, która świetnie sprzedaje się do dzisiaj. Gdy pojawiły się w 1987 roku, miały być przede wszystkim butami do biegania. Niewielu początkowo myślało o tym, żeby w nich chodzić na co dzień. Miały dawać wygodę, świetną amortyzację - no i miały ważyć niewiele. Model Gel-Lyte szybko stał się jednym z biegowych klasyków japońskiej firmy, słynącej z butów do biegania. Gel-Lyte'y wyglądały jednak na tyle fajnie, że szybko zdobyły też popularność jako sneakersy i stały się po prostu butami do chodzenia na co dzień. Tak narodziła się legenda modelu, który właśnie skończył trzydzieści lat oraz dał początek kolejnym udanym modelom, takim jak choćby Gel-Lyte III czy Gel-Lyte V. I, trzeba to powiedzieć, nadal wygląda równie świeżo i niezobowiązująco. 

 

 

Z okazji jubileuszu Asics postanowił przypomnieć światu o tym, jak wyglądały zwariowane lata 90. i wypuścić limitowaną edycję Gel-Lyte'ów w oryginalnej kolorystyce przywodzącej na myśl oryginalne buty sprzed 30 lat - OG Pack to model czarno-biały z pomarańczowymi elementami oraz biało-błękitny uzupełniony o żółte wstawki. Wszystko jest tak jak powinno być - biała nylonowa siateczka, boki z zamszu i czarno-pomarańczowe elementy dodane dla kontrastu. "Najntisy" pełną gębą! Poza klasycznymi zestawieniami kolorów, są też wersje współczesne, utrzymane w stonowanej kolorystyce czerni i bieli połączonej z pastelami.

 

Zobacz też: Le Coq Sportif, francuski streetwear, którego potrzebujesz w te wakacje

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo