Instatravel: Wyspa Guam, raj na Ziemi, który chce atakować Korea Północna
Fot: facebook.com/emmieries.fans

Instatravel: Wyspa Guam, raj na Ziemi, który chce atakować Korea Północna

Rajskie plaże, palmy i turkusowa woda. Taki cel ataku rakietowego wybrał sobie Kim Dzong Un. Zobacz jak wygląda wyspa Guam
14.08.2017

O wyspie Guam, terytorium zależnym Stanów Zjednoczonych leżącym na Pacyfiku, zrobiło się w ostatnich dniach bardzo głośno, a to z powodu napięć na linii USA–Korea Północna i deklaracji Kim Dzong Una, północnokoreańskiego wodza, o tym, że zaatakuje rakietami to terytorium. Ludzie na całym świecie zdali sobie nagle sprawę, że istnieje coś takiego jak Guam – choć dziwnie się nazywa i trudno wskazać gdzie dokładnie leży oraz jak właściwie wygląda. 

 

Chwilowa sława, która spadła na wysepkę, całkowicie nie przystaje do tempa, w jakim biegnie życie na Guamie. A biegnie ono bardzo powoli, czyli tak, jak powinno na tropikalnej, rajskiej wysepce w Mikronezji, którą dla świata odkrył w 1521 roku Ferdynand Magellan. Guam, będący dzisiaj terytorium kontrolowanym przez Stany Zjednoczone, ale rządzonym przez gubernatora wybieranego przez lokalną społeczność, ma powierzchnię niewiele większą od Warszawy. Wyspę zamieszkuje 160 tysięcy osób, większość z nich to Mikronezyjczycy i Filipińczycy. Białych jest ledwie parę procent, ale to z ich powodu o Guamie zrobiło się głośno – od czasu drugiej wojny światowej USA mają tam ważne bazy wojskowe i dlatego Kim Dzong Un chce atakować wysepkę. Prawdziwe oblicze Guamu jest jednak zupełnie inne. Jakie? Zobaczcie. Kim, czemu chcesz atakować takie rajskie plaże?

 

 

 

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie