10 najlepszych murali z muzykami
www.instagram.com/_mast_/

10 najlepszych murali z muzykami

Od Johna Coltrane'a po warszawskiego Davida Bowie
12.09.2017

W 2016 roku wszyscy jak mantrę powtarzali frazę o koszmarnym roku m.in. z powodu śmierci legend takich jak David Bowie, Prince czy George Michael. Każda taka śmierć pociąga za sobą chęć upamiętnienia najwybitniejszych twórców – nawet w polskich miastach nie brakuje przykładów na efektowne próby „ocalenia od zapomnienia” w formie sztuki miejskiej.

Część z nich ubarwia tkankę miejską przez lata, inne zostają zapomniane lub zniszczone w wyniku zmian w zabudowie. Przykładem muralu, który nie przetrwał działań deweloperów, jest obraz poświęcony pamięci Johna Coltrane’a – (free)jazzowej legendy lat 60. Umieszczony na jednym z budynków w Filadelfii mural został zniszczony w 2014 roku. Teraz północna część miasta, w latach 50. słynąca z licznych klubów jazzowych, na nowo może cieszyć się hołdem dla jednego ze swoich najwybitniejszych mieszkańców.

Wiele miast może pochwalić się niemniej imponującymi projektami. Wybraliśmy 10, o których warto pamiętać w czasie zagranicznych podróży – nasi followersi z Instagrama też powinni być zadowoleni. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie