Nowa książka Szczepana Twardocha już w październiku
www.facebook.com/szczepan.twardoch.oficjalna.strona/

Aktualności

Nowa książka Szczepana Twardocha już w październiku

"Ballada o pewnej panience” to druga książka pisarza w 2017 roku
13.09.2017

Szczepan Twardoch to jeden z najciężej pracujących autorów w Polsce. Na dodatek – chodzący dowód na to, że z polskim czytelnictwem nie jest tak źle, jak wynikałoby z alarmujących raportów o stanie czytelnictwa w kraju. Zeszłoroczny „Król” rozszedł się do tej pory w nakładzie ponad 100 tysięcy egzemplarzy, a w tym roku pisarz poszedł (nomen omen) za ciosem i opublikował wywiad-rzekę z Mamedem Khalidovem „Lepiej, byś tam umarł”. Dodajmy do tego „Dracha” oraz dziennik „Wieloryby i ćmy”, i z samych publikacji z ostatnich 3 lat uzbiera się niezła biblioteczka.

Myliłby się jednak ten, kto przypuszczałby, że jeden z 18 najlepiej ubranych Polaków wg Esquire’a po tej fali sukcesów zafunduje sobie odrobinę odpoczynku. Już 11 października nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się kolejna książka autora „Morfiny” – tym razem Twardoch przypomni o swoich kompetencjach w zakresie krótszej formy. „Ballada o pewnej panience” to jego czwarta książka z opowiadaniami, poza premierowym utworem tytułowym publikowanymi już wcześniej w różnych miejscach. Liczymy, że jej potencjalny sukces ułatwi wydawcom przychylniejsze spojrzenie na publikowanie opowiadań na zdominowanym przez powieści rynku. 

Tymczasem, za miesiąc, 11 października: zebrane zewsząd najważniejsze opowiadania już publikowane oraz obszerna, premierowa i tytułowa: "Ballada o pewnej panience". Wyda oczywiście Wydawnictwo Literackie.

Opublikowany przez Szczepan Twardoch na 11 września 2017

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo