Powstanie pierwszy polskojęzyczny serial Netfliksa
iStock

Aktualności

Powstanie pierwszy polskojęzyczny serial Netfliksa

Ośmioodcinkowy thriller zimnowojenny w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik pojawi się w serwisie już w przyszłym roku
13.09.2017

Zaledwie 2 dni po ogłoszeniu decyzji o wystawieniu „Pokotu” do walki o nominację do Oscara dowiadujemy się o nowym projekcie Agnieszki Holland. Artystka, wspólnie z córką - Kasią Adamik, wyreżyseruje pierwszy oryginalny serial Netfliksa w języku polskim.

Nowy, jeszcze niezatytułowany serial to utrzymana w konwencji thrillera szpiegowskiego historia alternatywna, opowiadająca o spisku, który zapobiegł upadkowi żelaznej kurtyny. W 2002 roku na jego ślad trafiają student prawa i skompromitowany oficer śledczy, próbujący ustalić związek zamachu terrorystycznego z 1982 roku z utrzymaniem represyjnego systemu policyjnego w Polsce. Za scenariusz odpowiada Joshua Long. Premiera zapowiedziana została na 2018 rok.

Przypomnijmy, że nie jest to bynajmniej pierwszy kontakt Agnieszki Holland z serialami – oprócz własnej „Ekipy” odpowiadała też m.in. za reżyserię kilku odcinków „Prawa ulicy” („The Wire”), „Treme” czy „House of Cards”.

Kasia Adamik to reżyserka znana m.in. z tegorocznego filmu „Amok”, opowiadającego historię zabójcy, który opisał swoją zbrodnię w książce o tym samym tytule. 

Posłuchaj, co o projekcie mówi Agnieszka Holland:

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo