Zabójstwo członka ekipy 4 sezonu „Narcos”
Wojny narkotykowe w Meksyku pochłonęły ponad 100 tys. ofiar/ Starstock

Zabójstwo członka ekipy 4 sezonu „Narcos”

Carlos Munoz Portal odpowiadał za dobór lokalizacji zdjęć w Meksyku
18.09.2017

Wiemy już, że w 4 sezonie „Narcos” akcja przeniesie się z Kolumbii do Meksyku. Niestety, wiemy już też, jak wielkie niebezpieczeństwo towarzyszy pracy nad opowieścią o kartelu z Juarez.

Carlos Munoz Portal, odpowiedzialny za dobór lokalizacji do takich produkcji jak „Sicario”, „Spectre”, „Szybcy i wściekli” czy „Apocalypto”, został odnaleziony martwy w San Bartolo Actopan. Jako skaut pracował nad wyborem miejsc, w których mają powstać zdjęcia do czwartego sezonu popularnej serii. Twórcy „Narcos” rozważają zmianę w projekcie i kontynuowanie zdjęć w Kolumbii, gdzie rozgrywa się akcja 3 pierwszych sezonów.

Stan Hildago, gdzie odnaleziono auto z zastrzelonym Portalem, to najniebezpieczniejsze miejsce w całym Meksyku – tylko w lipcu odnotowano tu 182 zabójstwa. Do końca 2013 roku meksykańskie wojny narkotykowe pochłonęły 111 000 ofiar. Osobnym wątkiem tych krwawych potyczek jest masowe kobietobójstwo. W Ciudad Juarez, skąd pochodzą narkotykowi baronowie z kartelu Juarez, między 1993 a 2003 rokiem odnotowano zabójstwa 370 kobiet. Sprawcy w większości spraw nie zostali odnalezieni. Szerzej o problemie kobietobójstwa w Ciudad Juarez opowiada powieść „2666” Roberto Bolano oraz książka „Miasto – morderca kobiet” Marca Fernandeza i Jean’a-Christophe’a Rampala.

Przeczytaj nasze wywiady:

Człowiek, który dorwał Pablo Escobara – rozmowa z Javierem Peną

Rozmowa z Pedro Pascalem, odtwórcą roli Penii, w nowym numerze „Esquire’a”  

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie