Powrót „chłopców z ferajny” – premiera w 2019 roku

Powrót „chłopców z ferajny” – premiera w 2019 roku

Pierwsze zdjęcia z planu nowego filmu Martina Scorsese
25.09.2017Żeby dotrzeć do korzeni projektu „The Irishman” musielibyśmy sięgnąć co najmniej do 2011 roku, kiedy Robert de Niro zapowiedział, że Martin Scorsese zaprosił go do współpracy w starym składzie – obsadę mieli uzupełniać m.in. Al Pacino i Joe Pesci.  Ale na powrót „chłopców z ferajny” widzowie musieli trochę poczekać – w międzyczasie Scorsese wyreżyserował głośnego „Wilka z Wall Street” i równie udane, choć trochę bardziej kameralne „Milczenie”.

 

Wbrew obawom fanów doczekamy się też realizacji „Irlandczyka” – prawa do filmu opowiadającego historię Franka Sheerana wykupił Netflix, a do sieci trafiły właśnie pierwsze zdjęcia z planu. Scenariusz będzie bazował na książce „Słyszałem, że malujesz domy” (dostępnej w polskim tłumaczeniu), opowiadającej m.in. o zabójstwie Jimmy’ego Hoffy, przewodniczącego związku zawodowego Teamsters, znanego z powiązań z mafią, a wg spowiedzi „Irlandczyka” – zleceniodawcy zabójstwa Johna Kennedy’ego.

 

Obok niezawodnego i ciągle bardzo aktywnego duetu De Niro – Pacino i dawno niewidzianego w dużej roli Joe Pesciego w filmie wystąpią Harvey Keitel, Bobby Cannavale i Ray Romano. Co ciekawe, przed przyjęciem roli Pesci odrzucał ofertę Scorsese ponad 50 razy! Wcześniej odmówił też m.in. roli w chwalonym przez nas serialu „Horace and Pete”. Na powrót na ekran jednego z najbardziej charakterystycznych aktorów w Hollywood poczekamy do 2019, na kiedy zapowiedziano premierę „Irlandczyka”. 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo