Premiera „Blade Runnera” w cieniu tragedii
www.instagram.com/bladerunnermovie/

Premiera „Blade Runnera” w cieniu tragedii

Po dramacie w Los Angeles twórcy rezygnują z hucznej imprezy premierowej
03.10.2017

Mieliśmy nadzieję, że strzelanina w kinie w Aurorze w czasie premiery filmu „Mroczny rycerz powstaje” będzie ostatnią okazją do przekazywania tego typu wiadomości. Jednak terror znowu wkracza do świata kina – najbardziej krwawa strzelanina w historii USA przyczyniła się do zmiany planów twórców „Blade Runner 2049”.  

Zamiast zdjęć z czerwonego dywanu – kameralny seans w Dolby Theatre. Tak wyglądać ma planowana na wtorek premiera jednego z najbardziej wyczekiwanych filmów ostatnich lat. Obok tragicznych informacji z Las Vegas, gdzie zginęło co najmniej 60 osób, a ponad 500 zostało rannych, otrzymujemy też coraz więcej entuzjastycznych recenzji nowego filmu Denisa Villeneuve’a. Ciężko jednak się nimi w tej sytuacji nacieszyć.

Informację o odwołaniu premiery podano w poniedziałek. Kilka godzin wcześniej podobną decyzję ogłosili twórcy innego oczekiwanego filmu, „Marshall”, opowiadającego historię pierwszego czarnoskórego sędziego amerykańskiego Sądu Najwyższego, Thurgooda Marshalla.Tym samym oba dzieła dołączyły do przygnębiającej listy produkcji z ostatnich lat, których premiery odbyły się w cieniu tragedii. Znajdują się na niej między innymi „Django”, „Jack Reacher: Jednym strzałem” czy „Wonder Woman”. 

Przeczytaj inne nasze teksty na temat Blade Runnera 2049

Pierwszy prequel Blade Runner 2049 
Drugi prequel - Hans Zimmer przygotuje muzykę do filmu 
Trzeci prequel nowego Blade Runnera z muzyką Flying Lotusa! 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo