Efekty specjalne w kinie afrykańskim, które zwalą was z nóg
Źródło: www.facebook.com/PlakatyZGhany/

Aktualności

Efekty specjalne w kinie afrykańskim, które zwalą was z nóg

Zapomnijcie o „Blade Runnerze”. Tak wygląda dystopijna przyszłość widziana oczami twórców z Ugandy, Nigerii czy Ghany
09.10.2017


Poza sporadycznymi okazjami Europejczycy mają skromne możliwości, jeśli chodzi o odkrywanie uroków kina afrykańskiego. Stwierdzamy to z żalem – z chęcią zerknęlibyśmy na to, co dzieje się w filmach powstających w radykalnie odmiennych warunkach niż np. europejski arthouse czy hollywoodzkie blockbustery. Tymczasem kinematografia afrykańska dociera do nas w formie żartów czy memów, i musimy przyznać, że chyba tylko klasyczny bollywoodzki odlot może mierzyć się z efektami specjalnymi twórców z Ghany, Ugandy czy Nigerii. 

 

Ach, nie ma to jak klasyczne piękno bollywoodzkiego absurdu. Ale wracamy na ziemię - a konkretnie na Czarny Ląd. Jeśli estetyka kina afrykańskiego jest wam obca, za wprowadzenie przed wstrząsającym filmem, który znajdziecie na końcu artykułu, może posłużyć wam znakomita strona Plakaty filmowe z Ghany. Wczujcie się: 


https://www.facebook.com/PlakatyZGhany/

 

Po takim wprowadzeniu nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić do obejrzenia 10 najbardziej spektakularnych pomysłów na efekty specjalne w kinie afrykańskim. Mamy nadzieję, że komentują się same - nam w każdym razie i tak zabrakło słów. 

10 hilarious special effects scenes in African movies

Those copy/paste-looking explosions are the best part, right? Here are 10 hilarious special effects scenes in African movies.

Opublikowany przez OkayAfrica na 6 października 2017

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo