Powstanie DARMOWY serwis streamingowy dla fanów kina klasy B
iStock

Powstanie DARMOWY serwis streamingowy dla fanów kina klasy B

Reżyser „Drive” wreszcie zabiera się za jakiś sensowny projekt
17.10.2017

Filmy klasy B od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem – nie tylko dlatego, że do inspiracji niezależnymi i często groteskowymi produkcjami przyznają się tacy twórcy, jak Quentin Tarantino czy Robert Rodriguez. Ale przecież to tylko początek listy – (nie)chlubna historia złego kina to nieskończone źródło inspiracji dla reżyserów, designerów i projektantów, a na dodatek osobna gałąź filmoznawczej nauki, z własnymi podgatunkami (jak blaxploitation), festiwalami czy kinami.

Przeczytaj też: Krwawy „Dzień świstaka” lepszy niż „Blade Runner

Teraz do tej wyliczanki dołącza nowy serwis streamingowy – byNWR.com, którego start zapowiedział wczoraj  Nicolas Winding Refn, znany między innymi z „Drive’a” i wygwizdanego na festiwalu w Cannes „Neon Demon”. Choć ambicje platformy sięgają poza kino klasy B i obejmują po prostu rzadkie lub zapomniane klasyki (dodatkowo na stronie znajdziemy też eseje kuratorów poszczególnych bloków) to pierwsze zapowiedziane wznowienia dobitnie pokazują, że swojej podróży do korzeni kina niezależnego Refn nie zamierza stronić od najdziwniejszych dzieł sztuki filmowej.

Kuratorem pierwszego bloku będzie Jimmy McDonough, dziennikarz, który przybliży klientom platformy „The Nest of Cuckoo Birds” z 1965 roku - opowiadający o mordercach-bimbrownikach gotycki horror z wątkami sadomasochistycznymi. Jak dla nas – bomba, a odnowione wersje „Shanty Tramp” czy „Hot Thrills and Warm Chills” też zapowiadają się… malowniczo.Start projektu przewidziano na luty 2018. Cała oferta tej „przyszłości kina”, jak mówi o serwisie sam Refn, będzie dostępna za darmo. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie