Lamborghini prezentuje swojego pierwszego elektryka
facebook.com/Hypercars/

Lamborghini prezentuje swojego pierwszego elektryka

Terzo Millennio to wizja z (nie)odległej przyszłości – sprawdź, jak będzie wyglądać
07.11.2017

Premierowy pokaz koncepcyjnego supersamochodu Lamborghini odbył się w dwóch miejscach – we włoskim Sant’Agata Bolognese, gdzie znajduje się siedziba firmy, oraz w Cambridge w stanie Massachusetts. Wybór tego drugiego miejsca ma podkreślać znaczenie współpracy, którą marka nawiązała z tamtejszym Massachusetts Institute of Technology – jedną z najbardziej znanych politechnik na świecie.

Tę współpracę widać nawet na zdjęciach - Terzo Millennio zgodnie z zapowiedziami (i z nazwą) próbuje napisać „nowe zasady dla supersamochodów w trzecim millenium”. Czy to się udało? Nadwozie wykorzystuje nanorurki, które mają pomóc w samonaprawianiu się auta (w przypadku wykrycia uszczerbku struktura zostanie wypełniona specjalną substancją utwardzającą). Zapomnijcie o silnikowej klasyce – wspomniane nadwozie z włókna węglowego napędzane będzie przy pomocy czterech przypadających na każde koło silników elektrycznych. Akumulatory też będą niestandardowe – samochód będzie zasilany przy pomocy superkondensatorów, które mają wydłużyć żywotność auta. Projektanci zaplanowali, że zostaną one umieszczone w panelach nadwozia w taki sposób, by przyczynić się do obniżenia wagi samochodu.

Oczywiście pozostaje rzecz kluczowa nie tylko dla wymagających estetów – wygląd. Niestandardowe materiały i technologiczne rozwiązania to jedno, ale jak będą wyglądać ulice (i tory wyścigowe) w przyszłości? Ocenę zostawiamy wam, ale trzeba przyznać, że ciężko oskarżyć Lamborghini o asekuranctwo, jeśli chodzi  o wygląd ich najbardziej widowiskowych projektów.

Opublikowany przez Hypercars na 7 listopada 2017

 

Opublikowany przez Hypercars na 7 listopada 2017

 

Opublikowany przez Hypercars na 7 listopada 2017

 

Opublikowany przez Hypercars na 7 listopada 2017

 

Opublikowany przez Hypercars na 6 listopada 2017

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie