„Mosaic” Stevena Soderbergha – nowe doświadczenie storytellingowe?
Kadr z filmu/ Youtube

Aktualności

„Mosaic” Stevena Soderbergha – nowe doświadczenie storytellingowe?

Po latach przygotowań "złote dziecko pokolenia Sundance" może zaprezentować swój projekt, który ma być przyszłością telewizji
13.11.2017

„Mosaic”, nowy serial Stevena Soderbergha („Seks, kłamstwa i kasety video”, “Traffic”) przygotowany dla HBO, opowiada historię morderstwa granej przez Sharon Stone pisarki. Nie mamy jednak do czynienia z kolejnym klasycznym „proceduralem”. „Mosaic” to z jednej strony serial z datą premiery zaplanowaną na styczeń, a z drugiej - aplikacja, pozwalająca na dokonywanie wyborów i tworzenie własnego scenariusza.

Aplikacja jest swoistym ukoronowaniem drogi Soderbergha, którego filmy często sięgały po nielinearne fabuły i otwierały się na wielokrotną interpretację. To również próba przeniesienia do telewizji mechanizmu znanego z gier, a także z eksperymentów grupy Oulipo czy autorów literackich hipertekstów. Wykorzystanie wszystkich scenariuszy, zaplanowanych przez Soderbergha i  współtwórcę „Mosaic”, Eda Solomona, tworzy ok. 7,5 godzinny materiał, który w wersji telewizyjnej zostanie uzupełniony o niedostępne w aplikacji dodatki.

Jak to wygląda w praktyce można przekonać się, oglądając poniższy trailer: Darmową aplikację dla użytkowników iOS znajdziecie tu.


Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo