Na co iść do kina w ten weekend? Przewodnik Esquire’a #8
Fot: R. Pałka

Aktualności

Na co iść do kina w ten weekend? Przewodnik Esquire’a #8

Znowu „nasi” górą, ale jest w czym wybierać również jeśli chodzi o zagraniczne produkcje
17.11.2017

Najlepszy

6 nagród na festiwalu w Gdyni, znakomita obsada  z Gierszałem, Jakubikiem, Gajosem, Cielecką i Kamińską na czele i odpowiedzialny za głośny film „Bogowie” reżyser Łukasz Palkowski – do pójścia na „Najlepszego”, opowiadającego historię przemiany triathlonisty Jerzego Górskiego raczej nie trzeba nikogo przekonywać. Zamiast tego polecamy nasze materiały – wywiad z Łukaszem Palkowskim oraz rozmowę z Jakubem Gierszałem w "Big Black Booku" - specjalnym wydaniu Esquire’a. Widzimy się w kinie!

Manifesto

Cate Blanchett razy 13 i manifesty dwudziestowiecznej awangardy przetestowane przez Juliana Rosefeldta pod kątem ich przydatności i adekwatności w stosunku do dzisiejszych czasów – to właśnie "Manifesto" w skrócie. Gdyby to nazwiska grały, moglibyśmy "Manifesto" polecić w ciemno. Jednak enigmatyczne informacje o filmie mogą równie dobrze zapowiadać arcydzieło, jak i pretensjonalną męczarnie. Ale chodzi przecież o awangardę, prawda? Idźcie i sprawdźcie, czy "Manifest surrealizmu" ma jeszcze rację bytu poza kontekstem prestiżowych aukcji. 

Liga sprawiedliwości

Zack Snyder uwielbia superbohaterów, najlepiej w dużych ilościach. Reżyser „300”, „”Strażników” czy „Batman v Superman: Świtu sprawiedliwości” tym razem wraca z Batmanem, Supermanem, Aquamanem i całą resztą ekipy z uniwersum DC Comics, by podjąć rywalizację z „Thorem”, który święci obecnie prawdziwe kinowe triumfy. Co ciekawe, niemal do samej premiery nie mogliśmy poznać ocen filmu w serwisie Rotten Tomatoes – to nowe zjawisko, pokazujące, kto rządzi teraz przemysłem filmowym.

Soyer

Łukasz Barczyk to reżyser, który nigdy nawet nie próbował schlebiać gustom masowej publiczności. Od świetnego debiutu („Patrzę na ciebie, Marysiu”) Barczyk wielokrotnie wystawiał cierpliwość widza na próbę, a ostatni film, epicka „Hiszpanka”, podzielił publiczność i krytykę jak niewiele polskich produkcji z ostatnich lat. „Soyer”, następca „Hiszpanki”, to praca dyplomowa aktorów z łódzkiej Szkoły Filmowej, więc siłą rzeczy efekt jest bardziej kameralny i surowy. Co nie znaczy, że nie warto się na niego wybrać – scenariusz i reżyseria Barczyka-erudyty to niemal gwarancja braku nudy.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo