Ostatnia kolekcja colette przed zamknięciem
www.instagram.com/colette

Aktualności

Ostatnia kolekcja colette przed zamknięciem

Słynny paryski butik kończy swoją dwudziestoletnią historię mocnym akcentem
29.11.2017

Colette, jeden z najbardziej wpływowych butików na świecie, zostanie zamknięty 20 grudnia. Legendarny sklep w trakcie 20 lat działalności odcisnął duże piętno na świecie mody, stając się trendsetterską Mekką. To tu po raz pierwszy pojawiały się kolekcje projektantów i projektantek, którzy później mieli stać się jednymi z najważniejszych postaci świata mody  - jak Raf Simons czy Jeremy Scott. W ostatnich latach swoje kolekcje w stworzonych w przestrzeni colette pop-up store'ach  prezentowali m.in Rihanna oraz Pharrell Williams. 

Toutes les bonnes choses ont une fin. Après vingt années exceptionnelles, colette devrait définitivement fermer ses...

Opublikowany przez colette Paris na 12 lipca 2017

Trzypiętrowy concept store przy Rue Saint-Honore w Paryżu zostanie zagospodarowany przez Saint Laurent. I na tym mogłaby się kończyć historia sklepu, który Scott Christian z amerykańskiego „Esquire’a” porównał do połączenia słynnych nowojorskich salonów Kith, Bergdorf Goodman i Opening Ceremony, jednak zanim colette zamknie swoje podwoje, możemy nacieszyć się jeszcze ostatnią kolekcją, przygotowaną we współpracy… z przyszłym najemcą swojego dawnego salonu – Saint Laurent.

 

Post udostępniony przez colette (@colette)


Słynący z efektownych „kolaboracji” salon swoją pożegnalną, sygnowaną nazwiskiem Anthony’ego Vaccarello (dyrektora kreatywnego Saint Laurenta) kolekcję przygotował z rozmachem. Czego tu nie ma! Zapalniczki, deskorolki, breloczki, szpilkowrotki, seks-zabawki i skutery – wszystko to znajdziesz w sklepie colette, oczywiście tylko do 20 grudnia. Wygląda na to, że jeszcze przed zamknięciem szefowie salonu zdecydowali rozbić bank kolekcją, która definitywnie rozwiąże problemy z wyborem świątecznego prezentu dla bliskich.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo