James Franco pracuje nad filmową biografią Shela Silversteina
Starstock

Aktualności

James Franco pracuje nad filmową biografią Shela Silversteina

Po szeroko komentowanym „The Disaster Artist” zainteresowanie kolejnymi produkcjami Franco jest większe niż kiedykolwiek
04.12.2017

Jeśli nie widzieliście jeszcze zdjęć kolejek ludzi czekających na seans „The Room”, to znaczy, że nie spotkaliście się jeszcze z „efektem Jamesa Franco”. Aktor i reżyser wprowadził legendarny film (nazywany „Obywatelem Kanem” złych filmów) do mainstreamu, a przedstawiający losy Tommy’ego Wiseau „The Disaster Artist” doczekał się niemal wyłącznie pochlebnych recenzji – pisaliśmy już o tym na Esquire.pl.

Krytycy zastanawiają się, czy Franco ma szansę na podwójną nominację do Oscara – za rolę główną i za reżyserię – ale sam twórca ma chyba zbyt napięty kalendarz, by osiadać na laurach. W ciągu zaledwie kilku dni potwierdziła się pogłoska o przygotowanym przez Marvela spin-offie „X-Men”, w którym aktor wcieli się w rolę Multiple Mana, a także dowiedzieliśmy się o temacie kolejnego filmu, w którym Franco będzie odpowiadał również za reżyserię.

Jak wynika z informacji serwisu Deadline, bohaterem kolejnego filmu będzie Shel Silverstein – poeta, rysownik, wokalista i autor książek dla dzieci, w Polsce niemal nieznany, za to cieszący się olbrzymią popularnością w USA. W latach 50. i 60. Silverstein należał do czołówki rysowników „Playboya”, za swoją twórczość został uhonorowany dwiema nagrodami Grammy, a także nominacjami do Oscara i Złotego Globa. Idealna postać dla nadaktywnego Franco, który po raz kolejny stanie po obu stronach kamery.

Za scenariusz odpowiadać będzie duet Chris Shafer i Paul Vicknair. Film będzie bazował na książce "A Boy Named Shel" Lisy Rogak, autorki specjalizującej się w biografiach (m.in Stephena Kinga czy Baracka Obamy). 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo