Mikołajkowy prezent od Open'era - znamy kolejnych 6 artystów!
Kendrick Lamar, Barack Obama i Janelle Monae/ Starstock

Aktualności

Mikołajkowy prezent od Open'era - znamy kolejnych 6 artystów!

Nie jest źle, ale podobnie jak duża część fanów festiwalu wolelibyśmy co najmniej jednego artystę ze zdjęcia
06.12.2017

David Byrne, Fleet Foxes, Sevdaliza, Kaleo, MO i  Massive Attack dołączają do składu przyszłorocznego Open’era – poinformowali organizatorzy na swojej stronie na Facebooku. Nas chyba najbardziej ucieszyła obecnosć Davida Byrne'a - lider legendarnego Talking Heads grał już co prawda w Polsce, ale przy tak intensywnej pracy organizatorów festiwali lista tych, którzy jeszcze w naszym kraju się nie pojawili wydaje się wyjątkowo krótka. 

Fleet Foxes, David Byrne, MØ, Kaleo i SEVDALIZA w lipcu w Gdyni! Do Main Stage dołączają Tent Stage i Alter Stage! Open’...

Opublikowany przez Open'er Festival na 6 grudnia 2017

 

Massive Attack to legenda trip-hopu, zespół cieszący się w Polsce olbrzymią popularnością i regularnie odwiedzający nasz kraj. W tym roku najgłośniejsze doniesienia o zespole dotyczyły aspektów pozamuzycznych, gdy w jednym z wywiadów inna ikona brytyjskiej sceny - Goldie - zasugerował, że Robert Del Naja, lider zespołu, to prawdziwa tożsamość legendarnego Banksy'ego. 

Massive Attack 5 lipca w Gdyni! Dzisiejsze ogłoszenia zaczynamy od jednego z najbardziej wpływowych i inspirujących...

Opublikowany przez Open'er Festival na 6 grudnia 2017

 

Gdyby ktoś nas pytał, kogo najchętniej zobaczylibyśmy w festiwalowym zestawie, odpowiedzielibyśmy - wracające z nową płytą My Bloody Valentine, które kilka lat temu zagrało znakomity koncert na Off Festivalu. Nie obrazilibyśmy się też na Jaya-Z - na Open'erze w 2007 roku, w towarzystwie żywego zespołu raper pokazał, jak powinien wyglądać koncert mainstreamowego rapera-biznesmena. Chcielibyśmy też usłyszeć jednego z liderów potężnych jazz-bandów, które na nowo przywracają nadzieję w ożywczą moc tej muzyki - Kamasiego Washingtona lub Christiana Scotta. 

A co do prognoz: może na festiwalu pojawi się ktoś z duetu Future/ Young Thug, o którym pisaliśmy w naszym cyklu rekomendacji streamingowych? Z gwiazd amerykańskiego rapu ostatnich lat, po koncertach Pusha T i Drake'a coraz mniej zostało kart do odkrycia. A może również wracający na festiwal Queens of The Stone Age? Gdybyśmy opierali się na oczekiwaniach fanów festiwalu, zespół Josha Homme'a znalazłby się chyba na podium - obok Kendricka Lamara i Arcade Fire. 

Jutro Mikołaj zaczyna działać o 12:00. Santa is coming tomorrow at noon.

Opublikowany przez Open'er Festival na 5 grudnia 2017

 

Kolejna edycja jednego z największych festiwali w Polsce odbędzie się w dniach 4-7 lipca 2018.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo