Czym w 2017 roku żyła Europa wg Google?
Fot: Starstock

Czym w 2017 roku żyła Europa wg Google?

Google podsumowało rok, a my sprawdzamy, co fascynowało Europejczyków w ciągu ostatnich miesięcy
13.12.2017

Mieliśmy już podsumowania Youtube'a i Instagrama, teraz przyszła pora na Google - prawdziwą kopalnię wiedzy o tym, co interesowało nas w 2017 roku. Obok pewniaków -  katastrof naturalnych takich jak Huragan Irma czy muzyka Ed Sheerana - w każdym kraju pojawiają się mniej lub bardziej wyraziste symbole lokalnej specyfiki. W Polsce największe zainteresowanie wzbudzali Magdalena Żuk, Zbigniew Wodecki oraz serial "Ucho Prezesa". Sprawdź, kto rządził wyobraźnią Europejczyków. 

Dania

Najszybciej na „popularności” zyskiwał Peter Madsen – wynalazca i bohater historii kryminalnej, którą Duńczycy żyli w drugiej połowie roku. Madsen podejrzewany jest o zamordowanie i poćwiartowanie szwedzkiej dziennikarki, Kim Wall.

 

Wielka Brytania

Brytyjczycy szykują się na przypieczętowanie wyjścia z Unii Europejskiej, ale wśród nowych „trendów” zdecydowanie zwyciężyła Meghan Markle – aktorka z serialu „Suits” oraz przyszła żona księcia Harry’ego.

                 

 

Francja

Johnny Hallyday, francuski odpowiednik Elvisa Presleya i autor płyt, które rozeszły się w ponad 100 milionach egzemplarzy, zmarł zaledwie kilka dni temu (6 grudnia), ale to wystarczyło, by wygrać z prezydenckimi sondażami i tajemniczym zniknięciem dziewięcioletniej Maelys de Araujo.

 

Portugalia

Salvador Sobral, mierzący się z problemami zdrowotnymi zwycięzca tegorocznej Eurowizji, cieszył się zainteresowaniem we własnym kraju. Ale Eurowizja powraca w większości zestawień, znajdując się – o zgrozo - w czołówce wydarzeń „kulturalnych” wzbudzających emocje na całym kontynencie.

 

Czechy 

Nasi południowi sąsiedzi żyli wyborami parlamentarnymi, ale interesowały ich też Mistrzostwa Świata w hokeju. Niestety, mimo wysokiej pozycji w rankingu wszech czasów i niesłabnącej fascynacji tym sportem u Czechów tym razem kadra zawiodła, zajmując zaledwie 7 miejsce. 

Sprawdź, co działo się w innych krajach - także poza naszym kontynentem. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie