Czy to koniec spektakularnej kariery Woody’ego Allena?
Starstock

Czy to koniec spektakularnej kariery Woody’ego Allena?

Stare informacje w nowym kontekście okazują się nie do przyjęcia w hollywoodzkim światku.
17.01.2018

Czy po wybuchu akcji #metoo widzieliście gdzieś nagłówek „Woody Allen oskarżony o molestowanie seksualne”? Nie? Być może powodem tej ciszy był fakt, że w tym przypadku nie mówimy o zaskoczeniu – pierwsze szokujące informacje na temat molestowania Dylan Farrow trafiły do mediów w 1992 roku. Córka Mii Farrow powtórzyła swoje oskarżenia w 2014 roku, ale nie przeszkodziło to Allenowi w realizacji kolejnych głośnych filmów. Mogło się wydawać, że filmowy świat przymknął oko na skandaliczne zachowania 82-letniego reżysera-legendy.

Wygląda jednak na to, że miarka się przebrała, i niestroniący od krytycznych wypowiedzi wobec całego ruchu #metoo Allen sam znalazł się pod ostrzałem. Kolejne gwiazdy przepraszają za udział w produkcjach reżysera „Annie Hall”, a Timothee Chalamet, odtwórca jednej z głównych ról w nadchodzącym filmie „A Rainy Day In New York”, zdecydował się przekazać honorarium za występ na rzecz ruchu Time’s up, wspierającego ofiary przemocy seksualnej. Wygląda na to, że Dylan Farrow też wreszcie zostanie potraktowana z należytą powagą - w czwartek po raz pierwszy wystąpi w CBS, by opowiedzieć o koszmarze, który przeżyła jako siedmiolatka. "Okres ochronny" dobiegł końca, a Woody Allen swoją trwającą ponad pół wieku karierę prawdopodobnie zakończy w niesławie. Jednak ciągnący się od ponad 25 lat skandal pokazuje, jak duży problem - mimo wzniosłych deklaracji - ma świat filmowy z męską dominacją, oskarżeniami wobec największych gwiazd i równościową praktyką. 

Zobacz zapowiedź wywiadu z Dylan Farrow: 

Aktualizacja: Jeszcze przed emisją programu reżyser wydał oświadczenie, w którym po raz kolejny odciął się od zarzutów Dylan Farrow - przeczytacie je poniżej. Na Esquire.pl będziemy informować o rozwoju sprawy. 

Woody released this statement earlier today and wanted to share it with you.

Opublikowany przez Woody Allen na 18 stycznia 2018

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie