Ile stracił Netflix na produkcjach z Kevinem Spacey i Louisem C.K.?
Starstock

Ile stracił Netflix na produkcjach z Kevinem Spacey i Louisem C.K.?

Nie chodzi tylko o straty moralne czy etyczne.
23.01.2018

Gdy dowiedzieliśmy się o przypadkach molestowania, podejrzeniu gwałtu i rasistowskich komentarzach Kevina Spacey, reakcja Netfliksa była natychmiastowa – ostatni sezon „House of Cards” obejrzymy już bez udziału aktora. Dodatkowo platforma zrezygnowała ze znajdującego się w fazie postprodukcji filmu biograficznego „Gore”, opowiadającym o życiu pisarza Gore’a Vidala (na pocieszenie użytkownikom serwisu zostaje dokument „Best of Enemies”, opowiadający o słynnych potyczkach między Vidalem a Williamem F.Buckleyem w 1968 roku).

Podobnie było w przypadku Louisa C.K. – oskarżenie komika o niestosowne zachowania seksualne zmusiło Netfliksa do rezygnacji z drugiego programu specjalnego, przygotowanego przez C.K na zlecenie stacji. W efekcie obu skandali, jak podaje Bloomberg, Netflix poniósł 39 mln dolarów strat. Nie jest to poziom największych inwestycji w historii streamingowego giganta, ale robi wrażenie. 

Przypomnijmy, że obaj aktorzy ponieśli też konsekwencję swojego dawnego zachowania w pozanetfliksowym kontekście. Już w postprodukcji usunięto Spaceya z "Wszystkich pieniędzy świata" (paradoksalnie zastępujący go Christopher Plummer zdobywa za swoją rolę kolejne wyróżnienia), a z dystrybucji "I Love You, Daddy", pierwszego od 17 lat filmu Louisa C.K. wycofała się firma The Orchard. Dalszy los produkcji, która miała swoją premierę na festiwalu w Toronto, nie jest na razie znany. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie