Rzucił aktorstwo, bo zaoferowano mu rolę kupy
fot. starstock

Aktualności

Rzucił aktorstwo, bo zaoferowano mu rolę kupy

Fakt, że Jordan Peele doskonale odnajduje się w roli reżysera i scenarzysty (o czym dobitnie świadczy sukces jego filmu „Uciekaj!”) nie był głównym powodem decyzji o porzuceniu kariery aktorskiej.
06.02.2018

„Uciekaj!” to bez wątpienia jeden z najgłośniejszych filmów 2017 roku. Produkcja napisana i wyreżyserowana przez Jordana Peele’a zdobyła nie tylko uznanie widzów, ale również krytyków – film otrzymał kilka nominacji zarówno do Złotych Globów, jak i Oscarów. Zanim Peele poświęcił się reżyserii i pisaniu scenariuszy mogliśmy go podziwiać także jako aktora – wystąpił między innymi w „Raju na ziemi” z 2012 roku z Paulem Ruddem i Jennifer Aniston w rolach głównych, a także gościnnie w serialach „Fargo”, „Modern Family” oraz „Rick i Morty”.

Okazuje się jednak, że prędko nie zobaczymy Peele’a w roli aktora – jeśli w ogóle kiedykolwiek do tego dojdzie. Twórca „Uciekaj!” twierdzi bowiem, że pewne wydarzenie z jego życia skłoniło go do porzucenia aktorstwa – był to moment, w którym zaoferowano mu wcielenie się w rolę kupy w „The Emoji Movie”.

To najprawdziwsza prawda. Nie zmyśliłbym tego. Najpierw powiedziałem, że to popieprzone. Potem przespałem się z tą myślą i następnego dnia zadzwoniłem do mojego managera, żeby zapytać, ile oferują za tę rolę. Okazało się, że jest za późno, bo taką samą ofertę otrzymał Sir Patrick Stewart i zdecydował się ją przyjąć. Pomyślałem wtedy, że walić to.

Wygląda na to, że Peele podjął słuszną decyzję – lub słusznie spóźnił się z podjęciem błędnej. Podczas gdy „Uciekaj!” jest często wymieniany w gronie najlepszych filmów 2017 roku, tak na „The Emoji Movie” zarówno krytycy, jak i większość widzów nie zostawiła suchej nitki.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo