7 rzeczy, których dowiedzieliśmy się z wywiadów z Quincym Jonesem
Starstock

7 rzeczy, których dowiedzieliśmy się z wywiadów z Quincym Jonesem

Rzadko zdarza się dziś, by jakiś wywiad już w chwili publikacji można było nazwać kultowym, ale legendarny producent to rozmówca idealny.
08.02.2018

Quincy Jones, legendarny producent, odpowiadający m.in. za kształt „Thrillera” Michaela Jacksona, udzielił wywiadów magazynom GQ i Vulture, o których będzie mówiło się jeszcze długo. Jones w show-businessie zna wszystkich – ponad pół wieku w branży zaowocowało tyloma anegdotkami, że trzeba się postarać, by wybrać te najlepsze - i ostatecznie polec, wybierając te pierwsze z brzegu. „W zeszłym roku straciłem 66 przyjaciół” – wylicza muzyk w przeprowadzonej w zeszłym roku rozmowie z „GQ” i zaczyna: David Bowie, George Martin, Prince… Jak przekonacie się z lektury naszego wyboru, łatwiej wskazać osoby, które poznał Jones, niż takie, które nie miały z nim kontaktu. Przynajmniej jeśli chodzi o popkulturę w ostatnich 50 latach.

Jak wyglądało życie uczuciowe Marlona Brando? 

Marlon Brando mógłby uprawiać seks ze skrzynką na listy - twierdzi Jones i wymienia kochanków aktora z lat 70.: Richarda Pryora, Jamesa Baldwina, Marvina Gaye'a... Żaden z nich nie żyje, ale wdowa po Pryorze, Jennifer, już potwierdziła plotkę, dodając, że w latach 70. kokaina była na tyle dobra, że można było przespać się z kaloryferem, a nad ranem wysłać mu kwiaty. Skrzynki na listy, komicy, kaloryfery... wystarczyło kilka godzin, byśmy dowiedzieli się o życiu seksualnym w szalonych latach 70. więcej niż byśmy chcieli. 


 

Kto zabił Kennedy’ego?

Sam Giancana. Nie jest to nowe nazwisko dla wyznawców teorii spiskowych dotyczących zabójstwa JFK, jednak warto pamiętać, że łącznikiem między chicagowskim mafiosem a rodziną Kennedych miał być Frank Sinatra – przyjaciel i współpracownik młodego Jonesa. Hej, czy wspominaliśmy, że nie każda wypowiedź Quincy'ego musi być w stu procentach potwierdzona i zweryfikowana? 

 

Dlaczego Hendrix nie zagrał na "Gula Matari"? 

Do nagrania albumu „Gula Matari” z 1970 roku Jones zaprosił jazzową czołówkę tamtego czasu: Herbiego Hancocka, Rona Cartera, Freddiego Hubbarda, Tootsa Thielemansa… Ten zestaw nadal robi duże wrażenie, ale w tamtych czasach wśród kandydatów do zagrania na płycie pojawiło się jeszcze inne duże nazwisko – Jimi Hendrix. Dlaczego nie doszło do współpracy? „Hendrix stchórzył” – mówi Jones dla Vulture. „Na moich nagraniach zebrałem największych kotów na planecie i Hendrix po prostu nie chciał z nimi grać”.  

 

Jak wygląda życie uczuciowe legendarnego producenta? 

Quincy Jones, który w tym roku skończy 85 lat, wciąż potrafi cieszyć się życiem i nawiązywać satysfakcjonujące relacje z kobietami. W rozmowie z GQ przyznał się posiadania 22 kochanek na całym świecie – w Kairze, Sao Paolo, Szanghaju, Belo Horizonte… Wg słów producenta - wszystkie wybranki wiedzą o sobie nawzajem. 

 

Kto jest posiadaczką najpiękniejszych nóg świata wg Jonesa? 

Ivanką Trump. Aranżer wie co mówi - 12 lat temu wybrał się na randkę z córką prezydenta USA. 

 

Ulubieni współcześni artyści Jonesa? 

Kendrick Lamar, Bruno Mars, Drake, Ludacris, Common, Mary J.Blige, Chance The Rapper i... Ed Sheeran. Na szczęście nie Tylor Swift, której mocno się oberwało, ale przecież wg Jonesa Elvis Presley nie potrafił śpiewać, a Beatlesi - grać na instrumentach. Będziecie protestować? 

 

 

Czy U2 nadal robi dobrą muzykę?

Zamiast odpowiedzi Jones tylko znacząco pokręcił głową - choć żaden inny fragment wywiadu nie sugerował, że może nie mieć nic do powiedzenia na jakiś temat. Mały gest, ale nie po raz pierwszy okazało się, że jest w naszej drużynie.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie