Startują igrzyska w Pjongczangu. Zobacz zdjęcia z otwarcia imprezy
facebook.com/PyeongChang2018/

Startują igrzyska w Pjongczangu. Zobacz zdjęcia z otwarcia imprezy

Przez najbliższe dwa tygodnie reprezentanci 92 krajów powalczą o medale najbardziej prestiżowej imprezy sportów zimowych.
09.02.2018

Ceremonia otwarcia igrzysk zimowych nie dorównuje może pod względem spektakularności swojej letniej odpowiedniczce (przypomnijmy, że za oprawę otwarcia w Londynie w 2012 roku odpowiadał reżyser „Trainspotting”, Danny Boyle, z kolei w Rio pieczę nad oprawą artystyczną sprawował twórca „Miasta Boga”, Fernando Meirelles), ale chyba lepiej pozwala poznać lokalną specyfikę regionu, w którym odbywają się zawody. 

Tak było też podczas zakończonej właśnie w Pjongczangu ceremonii, w której udział wzięli reprezentanci 92 krajów z całego świata. Zaczęło się od przybliżenia koreańskiej historii w swojego rodzaju teatrzyku dziecięcym. Pochód narodowych kadr rozpoczęli przedstawiciele kolebki idei olimpijskiej – Grecy. Następne reprezentacje pojawiały się w kolejności wyznaczonej przez alfabet koreański. W efekcie najpierw zobaczyliśmy sportowców z krajów, które raczej nie słyną z wielkich tradycji w sportach zimowych - Ghany, Nigerii i RPA. Nie zabrakło oczywiście całkiem licznej, 58 osobowej reprezentacji Polski z chorążym Zbigniewem Bródką na czele. 

Czytaj też: Gwiazdy popu z Korei Północnej zagrają na igrzyskach w Pjongczangu? 

W naszej galerii znajdziesz zdjęcia z jak zawsze malowniczego (i historycznego - Koreańczycy z północy i z południa pomaszerowali pod wspólną flagą) pochodu oraz najciekawszych wydarzeń, towarzyszących ceremonii otwarcia. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie