Haneke: #metoo to polowanie na czarownice
Starstock

Haneke: #metoo to polowanie na czarownice

Austriacki reżyser skrytykował akcję w rozmowie z „Kurierem”.
12.02.2018

Fala zmian, jaka przetoczyła się przez środowisko filmowe w związku z akcją #metoo, zdaje się nie mieć końca. Ostatnio oskarżenia o molestowanie dotknęły Jamesa Franco, który przypłacił zarzuty brakiem nominacji za rolę we wchodzącym właśnie do naszych kin „The Disaster Artist”.

Głos w sprawie akcji postanowił zabrać reżyser wybitny, choć stroniący od Hollywood i wstrząsanych nim skandali – Michael Haneke. W wywiadzie dla austriackiego „Kuriera” twórca „Białej wstążki” powiedział, że choć „wszystkie przypadki gwałtu lub przymusu seksualnego powinny zostać ukarane”, to „nienawistny w stosunku do mężczyzn, nowy purytanizm” budzi w artyście przerażenie - podobnie jak histeria związana z często pochopnymi oskarżeniami. 

Efektem akcji jest zdaniem Hanekego „zrujnowanie wielu żyć i karier ludzi, których winy często nie zostały udowodnione”. „Polowanie na czarownice powinno zostać w średniowieczu” – skwitował reżyser.

Jak informowaliśmy niedawno, Haneke pracuje właśnie nad swoim pierwszym serialem. Wkrótce na ekrany polskich kin trafi też ostatni film reżysera – „Happy End”.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie