Sade wraca z nową piosenką. Nie pierwszy raz usłyszymy ją na ekranie
facebook.com/sadeofficial

Sade wraca z nową piosenką. Nie pierwszy raz usłyszymy ją na ekranie

Wybitna wokalistka i jej zespół nie rozpieszczają nas nowymi nagraniami, więc każde z nich przyjmujemy okrzykiem radości.
07.03.2018

Od wyjątkowo płodnych lat 80., gdy zespół Sade, dowodzony przez charyzmatyczną Sade Adu wydał trzy albumy, członkowie projektu niezbyt często publikują nowe nagrania. Statystyka jest nieubłagana – w ciągu 3 kolejnych dekad doczekaliśmy się zaledwie 3 płyt, co znaczy, że nie powinniśmy spodziewać się następcy „Soldier of Love” z 2010 roku przez rokiem 2020. Na szczęście nie oznacza to zupełnej rezygnacji z nowych piosenek, a w tym przypadku każda jest na wagę złota.

Zwłaszcza, gdy jak w przypadku „Flower of the Universe”, napisanego do filmu „Pułapka czasu”, mamy do czynienia ze wszystkimi elementami, za które pokochaliśmy kameralną, elegancką muzykę sygnowaną nazwą Sade. Wystarczy kilka sekund głosu Adu w towarzystwie delikatnej gitary akustycznej i nie mamy wątpliwości, że zespół nie stracił nic ze swojego charakterystycznego brzmienia. 

To nie pierwszy raz, kiedy małe, smooth-jazzowe arcydzieła Sade trafiają na ekran. Sama artystka już w 1986 roku zagrała u boku Davida Bowiego w „Absolutnych debiutantach”, ale ten występ był zaledwie początkiem długiego romansu z filmem. Unikatowy klimat nagrań Sade idealnie pasował zarówno twórcom soundtracków do dramatów („Filadelfia” i „Niemoralna propozycja”), różnorodnych seriali („Seks w wielkim mieście”, „Z archiwum X”, „Dolina Krzemowa”) czy komedii („Dick i Jane: Niezły ubaw”).

O tym, jak nowa piosenka sprawdza się w disney’owskiej animacji polscy widzowie będą mogli przekonać się już w przyszłym miesiącu – „Pułapka czasu” wchodzi do naszych kin 13 kwietnia, a dziś ma swoją premierę światową.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie