Odświeżone klasyki na 50-lecie Led Zeppelin
mat. prasowe

Odświeżone klasyki na 50-lecie Led Zeppelin

Fani zespołu będą w tym roku często sięgać do portfela. Zakupowy szał rozpocznie koncertowy album "How The West Was Won", na którym znalazła się m.in. 21-minutowa wersja "Whole Lotta Love".
23.03.2018

Jimmy Page dba o to, aby fani jednej z największych legend rocka, grupy Led Zeppelin, mieli co jakiś czas powody do radości. Legendarny gitarzysta od paru lat odświeża wydawnictwa zespołu sprzed lat i na cel wybrał kolejne – koncertowy materiał "How The West Was Won"!  Płyta oryginalnie ukazała się w 2003 roku i zawierała zapis dwóch koncertów Led Zeppelin z USA z czerwca 1972 roku – z hali Forum w Los Angeles (25 czerwca) oraz Long Beach Arena (27 czerwca). Pokryła się platyną w USA i osiągnęła szczyt notowania "Billboardu" oraz listy kanadyjskiej. W pamięci fanów głęboko zapisała się niesamowita, ponad 25-minutowa wersja "Dazed And Confused" oraz 21-minutowa improwizacja wokół "Whole Lotta Love".

W 2018 roku, w którym wypada okrągła, 50. rocznica powstania zespołu, wydawnictwo ukazuje się ponownie. Utwory zostały poddane ponownemu masteringowi, a nad procesem czuwał Jimmy Page. "How The West Was Won" w nowej wersji zadebiutuje w następujących formatach: 3 CD, 4 LP, Blu-Ray Audio oraz Super Deluxe Boxed Set.

Wznowienie znakomitego albumu koncertowego to początek wydawnictw dla uczczenia 50-lecia powstania Led Zeppelin, liczonego od pierwszego koncertu Roberta Planta, Jimmy'ego Page'a, Johna Paula Jonesa i Johna Bonhama, który odbył się 7 września 1968 roku w Gladsaxe, w Danii, jeszcze pod szyldem The New Yardbirds. Parę miesięcy później muzycy weszli do studia już jako Led Zeppelin, aby nagrać niezapomniany debiutancki album. 

Led Zeppelin przestali istnieć w 1980 roku, po śmierci Johna Bonhama. Płyty zespołu sprzedały się na świecie w blisko 300 mln egzemplarzy. Formacja stała się jedną z największych legend rocka i hard rocka oraz wielką inspiracją dla kolejnych generacji muzyków.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie