10 gwiazdek Michelina w Polsce
iStock

10 gwiazdek Michelina w Polsce

Lexus zgromadził prawdziwą konstelację  gwiazd: zaprosił do Warszawy światowej sławy szefów kuchni – mistrzów w swojej dziedzinie. W sumie 10 gwiazdek Michelina w jednym miejscu i czasie.
03.04.2018

Lexus Hybrid Cuisine to wydarzenie, którego program nie może równać się z żadnym innym kulinarnym spotkaniem, organizowanym nie tylko w naszym kraju, ale w Europie i chyba na świecie. Tak jak hybrydy Lexusa – pierwsze i najnowocześniejsze  w świecie aut premium.

Lexus Hybrid Cuisine od 11 do 13 kwietnia

Lexus LS

Lexus połączył północ, południe, wschód i zachód z ideami i wartościami przyświecającymi Lexusowi i projektantom najnowszej limuzyny Lexusa LS. 

Omotenashi - japońska zasada gościnności

Wartości te odzwierciedlają pasje Lexusa, odważny design i opierają się na omotenashi - japońskiej zasadzie gościnności. Filozofia ta, obecna jest na każdym etapie twórczym. Wszystko po to, by przewidzieć potrzeby i oczekiwania gości. Naturalnym jest więc zaangażowanie Lexusa w sztukę kulinarną najwyższych lotów, gdzie filozofia ta, ma jak najlepsze odzwierciedlenie. 

Lexus LS500 - praca mistrzów Takumi

Kunszt z jakim szefowie kuchni przygotowują do serwowania swoje dania może równać się z kunsztem mistrzów Takumi Lexusa, których ręcznie wykonywane elementy to sztuka najwyższych lotów. Najnowsze modele mają charakterystyczny, wyróżniający go spośród innych marek grill. W LS500 to ręczna robota mistrzów Takumi.

Lexus LS - grill jako dzieło sztuki

Stworzenie charakterystycznego grilla w kształcie klepsydry dla nowego Lexusa LS nie byłoby możliwe bez precyzji rąk wyjątkowych rzemieślników, którzy przekształcili produkt maszyny w dzieło sztuki. Choć komputerowy program do modelowania wygenerował wzór grilla z dużą dokładnością, precyzyjny projekt wymagał ręcznej korekty pod kątem subiektywnego postrzegania przez człowieka. Korygowaniem komputerowego projektu zajmował się doświadczony modelarz, który przez sześć miesięcy, pracując po osiem godzin dziennie, z ogromną pieczołowitością ustawiał na ekranie pięć tysięcy zakrzywionych powierzchni. W przypadku przepojonego dynamicznym duchem wariantu LS F SPORT, którego grill jest jeszcze bardziej skomplikowany, powierzchni tych było aż siedem tysięcy. Gotowy projekt, przekształcony ręką człowieka z wygenerowanej przez komputer siatki w dzieło sztuki, trafił następnie do mistrzów Takumi zajmujących się wykonywaniem metalowych form.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie