Koncertowa ekspresja Nicka Cave'a do zobaczenia w kinie
Zumba Press/Forum

Koncertowa ekspresja Nicka Cave'a do zobaczenia w kinie

Po ogromnym sukcesie dokumentu „One More Time with Feeling” Nick Cave and The Bad Seeds znów wracają do polskich kin. Tym razem będzie można zobaczyć zapis koncertu z Kopenhagi.
04.04.2018

W 2017 roku Nick Cave and The Bad Seeds ruszyli w trasę koncertową. Zaczęli od Australii, potem przebili się przez USA i resztę świata, dając jedne z najlepszych występów w karierze. W setlistach znalazły się piosenki z nowego albumu „Skeleton Tree” oraz klasyczne przeboje, w tym "The Weeping Song" i "Into My Arms".

Nick Cave jako koncertowe zwierzę a Bad Seeds jako mistrzowie ceremonii

Nie od dziś wiadomo, że Nick Cave to koncertowe zwierzę. Mogliśmy przekonać się o tym i na tej trasie. Wyjątkowej, bo to pierwsze starcie Cave'a z żywą publicznością po śmierci jego syna - Arthura. Muzycy na każdym przystanku trasy dawali z siebie wszystko, tak jakby miał to być ich ostatni koncert w życiu. Nie inaczej było w Warszawie 24 października ubiegłego roku, gdzie wypełniony po brzegi Torwar śpiewał razem z Nickiem największe przeboje, a wybrańcy mogli nawet go uściskać. Żeby nie zdradzać za dużo, jednym z elementów na tej trasie było wejście Cave'a w tłum, co świadczy nie tylko o odwadze i charyzmie artysty, ale i o niezwykłej więzi, która łączy fanów i australijski zespół.

"Distant Sky" - zapis koncertu Nicka Cave'a and The Bad Seeds w Kopenhadze

Pokazywany w kinach tego wieczoru „Distant Sky” to zapis jednego z tych "wielkich koncertów". Występ został zarejestrowany w Kopenhaskiej Royal Arena, a nad całością czuwał nagradzany wielokrotnie reżyser David Barnard.

12 kwietnia - jedyny seans "Distant Sky"

Koncert Nicka Cave'a and The Bad Seeds zobaczymy w polskich kinach tylko jednego wieczoru - 12 kwietnia o godzinie 20:00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Jaworzno, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Rybnik, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki oraz Zabrze.

Czas trwania: 140 min. 

dystrybutor: TRAFALGAR-RELEASING

Produkcja: UK, 2018

Reżyseria: David Bernard

Wersja: Oryginalna, Angielski

Bilety znajdziecie na stronie Multikina. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie