Wybrano najlepszy mem, gif i emoji 2017 roku
fot. iStock

Wybrano najlepszy mem, gif i emoji 2017 roku

W tym roku już po raz dziesiąty odbyła się gala wręczenia nagród Shorty Awards, która wyłania najlepszych twórców krótkich form internetowych. Wyróżniane są także same dzieła – w kategorii „Content of the year” wybrano najlepszy mem, gif, emoji oraz najlepsze zdjęcie na Instagramie w 2017 roku.
18.04.2018

Wybór najlepszego mema danego okresu (niezależnie od tego, czy bierzemy pod uwagę miesiąc czy też rok) z pewnością jest zadaniem trudnym. I chociaż mem posiada swoją oficjalną definicję, to ten dobry niezwykle trudno scharakteryzować. Jeśli jakiś z nich przebija się do internetowego mainstreamu i zaczyna być coraz częściej modyfikowany, jest od razu odrzucany przez sporą część ludzi jako ten, którego jest „za dużo”.

Trudnego zadania wyłonienia najlepszego mema 2017 roku podjęli się organizatorzy gali Shorty Awards. Patrząc na wyniki, kierowali się głównie kluczem popularności, stąd też wyróżnienie dla stockowego zdjęcia „distracted boyfriend”, który doczekał się niezliczonej ilości wersji i przeróbek:


Najlepszym gifem 2017 roku został uznany „blinking white guy”. Przedstawia on Drew Scanlona – internetowego twórcę, którego wizerunek był używany jako reakcja wyrażająca zaskoczenie lub niedowierzanie.

via GIPHY

Jurorzy pokusili się również o wskazanie najlepszego emoji ubiegłego roku, którym został jednorożec. Wygląda na to, że ludzkość zatoczyła koło i w coraz większym stopniu wykorzystuje pismo obrazkowe. Zupełnie jak przed tysiącami lat.


W kategorii „Content of the year” znalazło się miejsce dla jeszcze jednego wyróżnienia. Chodzi o najlepsze zdjęcie na Instagramie. W tym przypadku zdecydowanie było z czego wybierać, jednak zdecydowano się przyznać najwyższy laur Dave’owi Krugmanowi, który uwiecznił zaćmienie Słońca.


A gdyby podobne nagrody były przyznawane w oparciu jedynie o polski internet, to który mem powinien zdobyć wyróżnienie?

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie