"Lubię ponadczasowość stylu Jamesa Deana" - wywiad z Ekskluzywnym Menelem
fot. Ekskluzywny Menel

"Lubię ponadczasowość stylu Jamesa Deana" - wywiad z Ekskluzywnym Menelem

Specjalnie dla Esquire.pl Kamil Pawelski opowiada o muzycznej pasji, własnym stylu i męskiej pielęgnacji.
10.05.2018

Esquire.pl: W ubiegłym roku wydałeś debiutancką płytę. Co z perspektywy czasu uważasz za największe osiągnięcie związane z jej nagraniem i promocją? 

Kamil Pawelski (Ekskluzywny Menel): Samo wydanie płyty i proces jej tworzenia jest dla mnie sukcesem. To, że powstała na moich warunkach, tak jak chciałem w towarzystwie tak dobrych muzyków. To są największe dla mnie wartości tego albumu. 

Jesteś blogerem, który od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Co uważasz za swój największy zawodowy sukces? 

Chyba fakt, że cały czas mogę się rozwijać i iść do przodu i działać na własnych zasadach. Ciesze się, że mogę być jedną z tych osób, która realnie wpływa na zmianę postrzegania mody przez mężczyzn. 

Jak myślisz, w jakim miejscu – zawodowo, prywatnie – byłbyś dziś, gdyby nie Internet? 

Zapewne dalej rozwijałbym się w strukturach branży retail, w której spędziłem ok. 11 lat swojego zawodowego życia pracując na stanowiskach takich jak kierownik operacyjny czy kierownik HR.

Mieć „styl” - co to dla Ciebie znaczy? 

Traktować modę jako coś, co uzupełnia mnie jako człowieka. Bycie świadomym swojej sylwetki, rozmiaru. Umiejętność ubrania się adekwatnie do okazji. No i na pewno, nie ślepe podążanie za trendami. 

Co każdy facet powinien mieć w szafie w przynajmniej dwóch egzemplarzach? 

To nie jest właściwie pytanie do mnie, bo nie będę obiektywny ;) Na pewno dobrze dopasowaną koszulę, garnitur, ramoneskę, jeansy, sztyblety i pantofle.

Czy jest ktoś – ze świata mody, filmu – kto inspirował cię w początkach kształtowania własnego stylu? 

Nie mam jednej wybranej osoby. Inspiruje mnie styl m.in. Radzimira Dębskiego, Wojtka Mazolewskiego, Matthew Zorpas’a, Nick’a Wooster’a i jeszcze kilku innych mężczyzn. Lubię także ponadczasowość stylu chociaży Jamesa Deana, który ze zwykłego t-shirtu i jeansu zrobił styl sam w sobie.

"Prawdziwy" mężczyzna to taki, który o siebie dba. Podziel się swoimi codziennymi rytuałami. Czy spędzasz dużo czasu "przed lustrem"?

Mit o konieczności spędzania wielu godzin w łazience aby być zadbanym mam wrażenie, że już jakiś czas temu odszedł do lamusa. Sam, w łazience spędzam ok. 40 minut dziennie razem z prysznicem. Kluczowa jest konsekwencja, która zachowana pozwala na optymalizowanie czasu spędzonego w tym pomieszczeniu. 

Ekskluzywny Menel używa produktów marki Clarins: ClarinsMen Hydra-Sculpt oraz ClarinsMen UV Plus, Filtr do Twarzy SPF 50

Standardowa pielęgnacja Menela opiera się na oczyszczaniu twarzy, nawilżaniu jej właściwie dobranym kremem, stosowaniu kremu pod oczy, który hamuje pojawianie się zmarszczek w tej okolicy. Jak na brodacza przystało co jakiś czas reguluje swój zarost, odżywiam go specjalną pomadą. Lubie także dobre perfumy i tych mam chyba najwięcej w swojej łazience.

Jakie znaczenie ma zapach dla wizerunku mężczyzny? Czy można powiedzieć, że odpowiednio dobrany zapach to odpowiednik dobrze skrojonej marynarki?

Jakkolwiek to zabrzmi, ludzi odbieramy każdym zmysłem. Elementem dobrego stylu jest także właściwie dobrany zapach, stąd można uznać, że może być on jak dobrze skrojona marynarka. Z zapachem jest również jak ze stylem - powinien uzupełniać naszą osobowość, stąd też dla mnie ważne jest aby perfum używać również we właściwych proporcjach.

Co jest dla Ciebie esencją „wiosennego” zapachu? Jakie przymiotniki idealnie go oddają? Masz swoje ulubione wiosenne nuty? 

Lubię korzenne i wyraziste zapachy. Nawet latem, choć tą porą wybieram odrobine lżejsze i mniej kadzilane niż zimą. Bardzo lubię charakterystyczny zapach wetywerii, który początkowo jest dość lekki, a dopiero w nucie bazy nabiera intensywności. Lubię także aromat imbiru, który letnim zapachom nadaje świeżej nuty.

Jednym z ulubionych zapachów Ekskluzywnego Menela jest woda toaletowa Azzaro Wanted

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie