"Sukcesja" będzie kontynuowana
mat. prasowe

"Sukcesja" będzie kontynuowana

Dobry odbiór nowej produkcji HBO o wielkich pieniądzach i walce o władzę na samym szczycie globalnej korporacji sprawił, że stacja zamówiła już drugi sezon. Mimo, że premierę miało dopiero kilka odcinków pierwszej serii.
12.06.2018

"Sukcesja" to rodzinna saga o władzy, mediach, polityce i wielkich pieniądzach. Jest to historia dysfunkcyjnej amerykańskiej rodziny Roy’ów, która kontroluje jedną z największych korporacji mediowych na świecie Waystar Royco. Widzowie poznają ich w momencie, kiedy Logan, założyciel firmy i głowa rodziny, zaczyna wycofywać się z działalności. Jego następcą powinien zostać ktoś z jego najbliższego otoczenia - np. jedno z czworga jego dorosłych dzieci. W rodzinie zaczyna się walka o władzę.

"Sukcesja" - według New Yorkera temu serialowi "trudno się oprzeć"

Pierwszy sezon produkcji miał swoją premierę na początku czerwca, już jednak wiadomo, że będzie kontynuowana. HBO właśnie zamówiło drugi sezon Sukcesji. Serial zebrał szereg bardzo dobrych recenzji, amerykańscy krytycy nie szczędzili dobrych słów. Dziennikarz Wall Street Journal nazwał Sukcesję „wspaniałą produkcją obyczajową”, która zapewnia „doskonałą rozrywkę” i jest pełna „zjadliwej satyry”. Dziennik Los Angeles Times podkreślił natomiast, że jest „doskonale napisana” i „po mistrzowsku zagrana”. Z kolei magazyn New Yorker napisał, że serialowi „trudno się oprzeć”, a Hollywood Reporter opisał go słowami: „świetna rozrywka i doskonałe kreacje aktorskie” oraz „znakomicie zagrane role i napisane dialogi”.

W obsadzie "Sukcesji" znaleźli się m.in. Brian Cox, Jeremy Strong oraz Alan Ruck

W pierwszym sezonie "Sukcesji" występują: Brian Cox (The Ring), Jeremy Strong (Big Short, Sędzia), Kieran Culkin (Ucieczka od życia), Alan Ruck (serial Egzorcysta), Matthew Macfadyen (Duma i uprzedzenie), a także Hiam Abbass, Sarah Snook, Nicholas Braun, Natalie Gold, Peter Friedman oraz Rob Yang. Twórcą tego serialu HBO jest wyróżniony nominacją do Oscara oraz Nagrody Gildii Amerykańskich Scenarzystów Jesse Armstrong (Zapętleni). Odcinek pilotażowy został napisany przez Armstronga i wyreżyserowany przez nagrodzonego Oscarem Adama McKaya (Big Short). Producentami wykonawczymi są Jesse Armstrong, Adam McKay, Frank Rich (serial HBO Figurantka), Kevin Messick, Will Ferrell, Jane Tranter (serial HBO Długa noc) oraz Mark Mylod (serial HBO Ekipa).

Gdzie oglądać serial "Sukcesja"?

Premiery nowych odcinków pierwszego sezonu serialu HBO "Sukcesja" ("Succession") odbywają się co poniedziałek. Do serwisu HBO GO dodawane są one już rano, na antenie telewizyjnej HBO emitowane są natomiast o godz. 21.10. Powtórki tego samego dnia o godz. 22.00 w HBO3.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie