Najnowszy numer "Esquire'a" zrobiliśmy zupełnie inaczej niż dotąd

Najnowszy numer "Esquire'a" zrobiliśmy zupełnie inaczej niż dotąd

Co idealnie komponuje się z latem i wakacjami - poza chłodnym drinkiem i widokiem z okna na ocean? Rzecz jasna - nowe wydanie "Esquire'a" w specjalnej wersji wakacyjnej
29.06.2018

Wreszcie mamy lato. O czym marzy każdy człowiek o tej porze roku? Rzecz jasna o wyjeździe gdzieś daleko. Na koniec świata, na drugą półkulę, na biegun - albo po prostu na Mazury. Tak już mamy, że latem chcemy gdzieś wyjechać. I taki właśnie jest nowy numer "Esquire'a". To specjalne wydanie na wakacje, niemal w całości poświęcone wyprawom, podróżom, eskapadom, ekspedycjom i odkrywaniu.

Do Cannes pojechał na przykład Tomasz Kot. Przywiózł stamtąd nagrodę za reżyserię dla filmu "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego. Niemal prosto z Francji dotarł do studia fotograficznego Esquire'a. Zaprosiliśmy Tomka na sesję zdjęciową (jej efekty możesz podziwiać poniżej) i na wywiad, jeden z pierwszych po wielkim sukcesie jakim była nagroda na festiwalu w Cannes. Rozmowa zaczęła się od... papierosa. Potem porozmawialiśmy o tym, jak to jest gdy w hotelu wpada się na swojego idola sprzeda lat, Gary'ego Oldmana, jakie rady Tomasz Kot ma dla młodych, debiutujących aktorów, skąd pomysł żeby przygotowania do ról zaczynać od butów i dlaczego przed rozpoczęciem pracy przy "Zimnej wojnie" Pawła Pawlikowskiego, jak to ujął Tomasz, "zaciągnął wsteczny". Wniosek - wywiad, który zaczyna się "na papierosie" zazwyczaj wychodzi znakomicie.

Tomasz Kot Esquire

Nowy numer "Esquire'a": specjalne wydanie wakacyjne

Czy jest w lipcu ważniejsza impreza sportowa niż mundial w Rosji? Oczywiście że tak. To Tour de France, najważniejsze kolarskie zawody na świecie, trzytygodniowe święto tego co francuskie. Tour był i jest wielki, to wydarzenie bez precedensu, tysiące kilometrów po najtrudniejszych drogach, do tego podjazdy na górskie przełęcze tak strome i niedostępne, że nawet samochodem ciężko się tam dostać. To jednak nie wszystko, bo Tour de France od lat stanowi prawdziwy fenomen jeśli chodzi o popularność. Miliony ludzi w lipcu chcą być właśnie we Francji - nie na plażach Lazurowego Wybrzeża, ale na trasie wyścigu, wypatrując kolarzy, dopingując ich, gdy przejeżdżają przez wsie i miasteczka, celebrując francuskość w jej najbardziej niezwykłym wydaniu.W najnowszym wydaniu Esquire'a Piotr Żelazny, nasz stały ekspert sportowy zastanawia się, jak to możliwe, że pomysł na kolarski wyścig dookoła Francji narodził się sto lat temu, wspomina najważniejsze pojedynki legendarnych kolarzy i pyta, z czego bierze się siła tego wydarzenia, dzięki której nie są jej w stanie zagrozić skandale dopingowe.Tour de France Esquire

Każda podróż zaczyna się od spakowania walizki. W tym względzie trudno o produkty lepsze od walizek niemieckiej firmy Rimowa. Znasz je bardzo dobrze. To te aluminiowe dzieła sztuki użytkowej, które na lotniskach wybijają się na tle zwyczajnych bagaży. Jak wygląda historia najsłynniejszych walizek świata? I co przyniesie przyszłość, teraz gdy słynna niemiecka firma stała się częścią wielkiego koncernu LVMH skupiającego najbardziej znane modowe marki takie jak Dior, Louis Vuitton czy Celine, a stery w niej objął 25-letni Alexandre Arnault, syn szefa LVHM? 

Walizki Rimowa
Wakacje to ten moment, kiedy odwiedzasz najważniejsze europejskie stolice. Jedziesz do nich dla jedzenia, trunków, życia nocnego czy widoków, które świetnie wypadną na Instagramie. A może by tak poświęcić czas na ważne wystawy? Wybraliśmy dla ciebie najważniejsze wydarzenia kulturalne, które tego lata mają miejsce w miastach Europy. Z tego powodu warto przedłużyć pobyt o dzień lub dwa. Wielka sztuka sama do ciebie nie przyjdzie!
O podróżach napisano niezliczone tomy. Wybraliśmy osiemnaście najważniejszych książek, takich które dokumentują najważniejsze podróże w historii literatury. Piotr Kofta, nasz stał literacki ekspert, wybrał dla ciebie zarówno dzieła o wyprawach na koniec świata - jaki i te, które dokumentują wędrówkę z jednego końca pokoju na drugi. Bez względu na to, czy lubisz literaturę czy dokument, ten tekst powinieneś przeczytać. Efekt łatwo jest przewidzieć - na liście rzeczy do przeczytania w te wakacje pojawi się osiemnaście nowych książek.

Vanlife - jeśli korzystasz z Instagramu, z pewnością przynajmniej raz widziałeś ten hasztag. O ludziach, którzy zamieszkali w kamperach można by pisać książkę. My nie staramy się być aż tak radykalni, ale jeśli uda nam się namówić cię, byś te wakacje spędził w kamperze zamiast na all-inclusive to będzie to wielki sukces. Wyprawa kamperem na drugi kraniec Polski - lub Europy - to czysta przyjemność, jeśli wyruszasz właśnie kamperem. To ty sterujesz tym, dokąd chcesz dojechać, gdzie się zatrzymasz i co będziesz tam robił. Czy nie tak powinny wyglądać idealne wakacje? O tym właśnie piszemy w nowym Esquire'rze.

Piotr Pustelnik, jeden z najwybitniejszych himalaistów na świecie, znalazł dla siebie nowe hobby. To wyprawy na biegun. Jesienią zdobywca Korony Himalajów i Karakorum, człowiek, który wszedł na wszystkie 14 ośmiotysięczników wyrusza na Antarktydę. Cel - dojść do bieguna. Nie chce być najszybszy. Nie idzie tam też po to, by realizować cel sportowy. W takim razie - po co?

Rozmów w tym wydaniu Esquire'a jest zresztą więcej. Rozmawiamy między innymi z Diego Maradoną, jednym z najlepszych piłkarzy w historii, o tegorocznym mundialu w Rosji, o tym, ile waży trofeum wręczane mistrzom świata i jak pachnie świeżo skoszona murawa boiska piłkarskiego. Z Piotrem Beaupre, szefem Ardor Auctions, największego polskiego domu aukcyjnego sprzedającego samochody, rozmawiamy o tym, dlaczego warto kupić klasyka, ile warto na niego wydać (i kiedy stracić głowę podczas licytacji) oraz jakie motoryzacyjne skarby ludzie trzymają w szopach, garażach i stodołach. Z Michałem Sadowskim, szefem firmy Brand 24 zajmującej się monitoringiem sieci (dzięki temu narzędziu Michał błyskawicznie dowie się o tym, że tu o nim piszemy), człowiekiem który zbudował jedną z najbardziej wyrazistych marek osobistych w polskim internecie, rozmawiamy o tym, czego nauczyły go błędy, które popełnił, dlaczego chciał oddać swoją firmę za darmo (ale nie było chętnych) i w jaki sposób mówić o porażkach tak, by przekuć je w sukcesy.

Michał Sadowski Esquire
Styl - to jedna z tematów bez których trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek wydanie Esquire'a. Tym razem przyjrzeliśmy się tematom szczególnie istotnym latem. Sprawdzamy dlaczego w tym sezonie powinieneś nosić biel (i jak łączyć ją z innymi kolorami), wybieramy najlepsze okulary przeciwsłoneczne (które mają wiele zalet, wśród nich tę, że nie są Ray-Banami), doradzamy jakie buty warto mieć na nogach tego lata oraz jak nie wyglądać w garniturze jak "korpoludek".

Jedną z sekcji w magazynie znacząco rozbudowaliśmy - to dział "Zegarki". Od tej pory będzie w Esquire'rze znacznie więcej treści zegarkowych. Tym razem sprawdziliśmy historię jednego z najsłynniejszych zegarków Cariter, wybraliśmy najlepsze "divery", przyjrzeliśmy się też nowej ofercie Swatcha i firmy Rado. Mało? Spokojnie, w kolejnym wydaniu Esquire'a zegarków będzie jeszcze więcej, stopniowo dawkujemy napięcie.

Moda Esquire
I na koniec on. Pierce Brosnan. W swojej długiej karierze zagrał wszystko, co chciał. Dla nas będzie zawsze przede wszystkim Bondem, być może najlepszym w historii. Za chwilę wkroczy na ekrany kin w Polsce żeby odtańczyć i odśpiewać największe hity grupy Abba w drugiej części produkcji "Mamma Mia!". Czy mu przystoi? Być może nie. Czy się tym przejmuje? Ależ skąd. Jest sobą - irlandzkim malarzem, który osiadł w USA. Specjalnie dla nas Piotr Guszkowski napisał profil Pierce'a Brosnana nie oszczędzając żadnych szczegółów, także tych mniej wygodnych, takich jak na przykład śmierć żony. Tekstowi towarzyszy genialna sesja zdjęciowa oraz wywiad z Pierce'em przeprowadzony przez wysłannika magazynu.

Pierce Brosnan Esquire
Nowy Esquire w specjalnej wersji wakacyjnej - już do kupienia!

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie