Najciekawszy transfer sezonu? Cristiano Ronaldo wesprze… Facebooka
Starstock

Najciekawszy transfer sezonu? Cristiano Ronaldo wesprze… Facebooka

Facebook Watch w 2018 roku ma wydać miliard dolarów na treści oryginalne. Czy nawiąże walkę z największymi serwisami VoD?
06.07.2018

Cristiano Ronaldo nie przyczyni się do powtórki z Mistrzostw Europy w 2016 roku, gdy reprezentacja Portugalii sięgnęła po upragniony mistrzowski puchar. Tym razem Portugalczycy szybko znaleźli się za mundialową burtą, ale największa gwiazda drużyny nie może sobie pozwolić na zasłużony urlop – wokół piłkarza dzieje się równie dużo, jak w środku sezonu. Plotki o przejściu do Juventusu wydają się coraz bardziej realne, jednak jeden z najlepiej zarabiających sportowców na świecie nie samą piłką żyje.

10 milionów, czyli... grosze? 

Jednym z projektów, w które w najbliższym czasie ma zaangażować się piłkarz jest wg serwisu Variety serial dokumentalny, przygotowany dla Facebook Watch. Za występ Ronaldo ma otrzymać 10 milionów dolarów – „teoretycznie” całkiem niezła suma, ale to zaledwie kropla w morzu zaplanowanych przez serwis inwestycji w oryginalne treści video. We wrześniu ubiegłego roku The Wall Street Journal donosił, że firma na podobne produkcje chce wydać nawet miliard dolarów.

Zuckerberg walczy o rynek video 

Przy ośmiu miliardach Netfliksa to też niewiele, ale… Facebook nie jest Netfliksem. Przynajmniej na razie – choć serwis Marka Zuckerberga czekają długie miesiące walki o swoje miejsce na rynku serwisów VoD, to niewykluczone, że mocno zorientowany na treści video społecznościowy gigant będzie mógł powalczyć nawet z największymi, m.in. dzięki postawieniu na krótsze formy i położeniu nacisku na sport. Do tej pory udało im się pozyskać do planowanych programów (tu znajdziecie ich listę) m.in. Billa Murraya czy Willow Smith, a także popularnych futbolistów amerykańskich, koszykarzy i baseballistów. Serial o Cristiano Ronaldo może być pierwszym zwiastunem otwierania się na inne rynki niż amerykański (na razie usługa dostępna jest tylko w USA) i początkiem międzynarodowej ekspansji.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie